logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Uczniowie klas pierwszych i drugich na Uniwersytecie

W czwartek, 3.10.2019r., uczniowie klas I i II wyjeżdżali na Uniwersytet w Białymstoku, na zajęcia edukacyjne pod hasłem "Lekcja w kinie. Kamera! Akcja! O tajemnicach planu filmowego". Zajęcia były prowadzone przez studentów IV i V roku Akademii Filmowej w Łodzi.
Dzieci w bardzo ciekawy sposób, z wykorzystaniem nowoczesnych środków przekazu, zostały wprowadzone w tajniki sztuki filmowej: zapoznały się ze sprzętem wykorzystywanym na planie filmowym, z osobami, które pracują nad tworzeniem ekranizacji. Ogromne wrażenie wywarły na dzieciach tajemnice tworzenia efektów specjalnych do filmów (wszyscy chcieli dotknąć sztucznego śniegu).
Na koniec wszyscy uczestnicy zajęć obejrzeli ekranizację najnowszej części przygód misia Padingtona.
 
Magda Pełszyńska
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template