logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Szlachetna Paczka

szlachetnapaczka    W tym roku nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji - „Szlachetna Paczka”. Akcja ta ma na celu pomoc rodzinom znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej. Wybrane rodziny otrzymują rzeczy materialne, które odpowiadają ich indywidualnym potrzebom, ale często również spełniają marzenia tych najmłodszych. Wybraliśmy rodzinę pani Eweliny (mąż, dwie córki i niemowlę). Nasza młodzież i nie tylko młodzież, ale także dorośli, bardzo aktywnie zaangażowali się w projekt.

Zbiórkę darów rozpoczęliśmy od 21.11.2019 r. do 03.12.2019 r. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych trwała też zbiórka środków pieniężnych, z których zostały zakupione brakujące artykuły. Rodzice, uczniowie oraz nauczyciele zostali zachęceni do włączenia się w akcję. Jeden z rodziców zaoferował pomoc przy transporcie darów. Pojawili się darczyńcy deklarujący przyniesienie wózka, ubrań, obuwia i innych (lego friend, lalka „bobas”).

Codziennie w pokoju pedagoga szkolnego pojawiały się nowe torby, worki, reklamówki, pudełka z różnymi darami. Z każdym dniem przybywało środków czystości, artykułów spożywczych, ubrań, materiałów szkolnych i zabawek.
Nasza szkoła zadbała o to, by pomóc rodzinie pani Eweliny i sprawić by na twarzach tych ludzi pojawił się długo oczekiwany uśmiech. Nasz cel został osiągnięty. Zebraliśmy potrzebne dary oraz środki finansowe w wysokości ok. 600 zł. Z uzbieranej kwoty zakupiliśmy rodzinie brakujące obuwie, środki czystości, produkty spożywcze, kosmetyki dla niemowlęcia oraz kartę podarunkową na zakupy w sieci sklepów Biedronka.
Ostatnie dni przed finałem to sprawdzanie zgromadzonych darów, dzielenie przyniesionych artykułów i pakowanie paczek popołudniami. W tych dniach panował szczególny klimat. Uczniowie byli zaangażowani w pracę oraz mieli możliwość współpracy w grupie. W akcję pakowania włączyła się klasa 6c oraz  uczniowie z klasy 7b. Pakowanie odbywało się na korytarzu obok pokoju pedagoga szkolnego oraz w sali lekcyjnej. Wszystkie artykuły zostały podzielone i zapakowane w kartony, następnie opakowane w świąteczny papier i oznaczone odpowiednim kodem.
Dzięki zaangażowaniu i wyjątkowej hojności darczyńców przygotowano łącznie aż 36 paczek dla rodziny.

A oto relacja z wręczenia SZLACHETNEJ PACZKI

Nauczyciele odpowiedzialni za akcję:
koordynator - Aneta Raczkowska (nauczyciel wspomagający)
pomoc - Julita Pióro-Cerkiewnik (nauczyciel świetlicowy)
Uczniowie, którzy brali udział w akcji:
z klasy 6c: wszyscy uczniowie
z klasy 7b: pakowanie - Martyna Angielczyk, Natalia Ausztol, Mateusz Godlewski, Mateusz Guziejko; pomoc przy noszeniu paczek – Paweł Zalewski, Mateusz Roszkowski

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template