logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

„EDUKACJA NA CZTERY ŁAPY"

Przygoda druga- Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę

2 grudnia zawitała do nas, czyli do uczniów klasy 0 B, Hebe, suczka rasy border collie, która uczy się z nami, a my z nią.
Tego dnia rozmawialiśmy o przygotowaniach zwierząt do zimy. Ustaliliśmy, że niektóre z nich zapadają w sen zimowy, inne natomiast muszą przetrwać ten trudny czas.
Przypomnieliśmy sobie, jakie przysmaki lubią poszczególne zwierzęta np. wiewiórki-orzechy, dziki- żołędzie, ptaki-pestki. Żubry, sarny, jelenie, lisy czy wilki również mają swoje ulubione pokarmy. Dowiedzieliśmy się, że pan leśniczy pomaga zwierzętom przetrwać zimę- przywozi marchew, ziemniaki, buraki kapustę, siano, sól.
Hebe przyjechała ze swoim domkiem, w którym ukryła przysmaki niektórych zwierząt, a my musieliśmy je rozpoznawać tylko przez dotyk, co nie było łatwe. Następnie wykonaliśmy zadanie matematyczne- trzeba było narysować odpowiednią ilość przysmaków dla wiewiórki, jeża i zająca. Nie było to proste, ale przy czworonożnym pomocniku wszystko wydawało się przyjemniejsze.
 Na koniec zajęć ustaliliśmy, że my, dzieci, również mamy wpływ na los zwierząt podczas zimy.
Beata Wójcik
Anna Zabielska
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template