logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Gra literacka „Uratujmy Narnię”

W czwartkowe popołudnie 13 lutego, uczniowie z klasy V d uczestniczyli w literackiej grze terenowej "Uratujmy Narnię", którą zorganizowała Biblioteka Pedagogiczna CEN w Białymstoku.
Uczniowie podzieleni na grupy musieli wykonać różne zadania, aby zdobyć cztery korony i uratować baśniową krainę. Wszyscy świetnie się bawili rozwiązując krzyżówki i zagadki związane z lekturą i jej autorem. Najwięcej emocji wywołała czarownica ukryta w piwnicy, wśród tysięcy książek. Na koniec podsumowaliśmy naszą wiedzę wspólną grą w programie Kahoot. Zrobiliśmy też pamiątkowe zdjęcia, wcielając się w postać pana Tumnusa i Białej Czarownicy. W nagrodę za udział otrzymaliśmy słodki upominek oraz pamiątkowy dyplom dla klasy. Obowiązkowo musieliśmy też zregenerować siły podczas wspólnego posiłku w restauracji McDonalds.
Gra literacka była wspaniałym zwieńczeniem lektury i zachętą do czytania kolejnych części „Opowieści z Narnii”.  
Anna Wyszyńska
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template