logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

ZDALNE NAUCZANIE na czas zamknięcia Szkoły

Tematy na każdy dzień i dla każdego przedmiotu, a także propozycje materiałów, na podstawie których można zdalnie poprowadzić zajęcia dla uczniów szkół podstawowych - wszystko to można znaleźć na stronie  www.gov.pl/zdalnelekcje.
MEN wraz z Ministerstwo Cyfryzacji i NASK przygotowały propozycje dla nauczycieli i dyrektorów do zdalnej nauki z uczniami. Do dyspozycji nauczycieli jest również platforma epodreczniki.pl oraz pakiety materiałów od Centralnej Komisji Egzaminacyjnej dla ósmoklasistów i maturzystów.
 
UWAGA ÓSMOKLASIŚCI
 
Zachęcamy do codziennych powtórek proponowanych przez Okręgową Komisję Egzaminacyjną w Łomży. Specjalnie dla Was i na potrzeby przygotowania do egzaminu:
Od  16 marca 2020 codziennie na stronie www będa pojawiały się propozycje zadań, a o godz. 15.00 - rozwiązania. Będzie można na bieżąco ocenić swoją wiedzę i uzupełnić braki. Zachęcamy do tej aktywności
https://liblink.pl/8XApvPib8A
 
Szanowni Państwo, Drodzy Uczniowie
w związku z zaistniałą, wyjątkową sytuacją zwracamy się do Was z prośbą o  przestrzeganie zaleceń GIS, Ministra Zdrowia i Ministra Edukacji Narodowej. W okresie od 16 marca br. prosimy o pozostawanie w domach i ograniczenie wyjść do niezbędnego minimum. Proszę o rozsądne wykorzystanie tego czasu na troskę o siebie i swoich bliskich.
Proponujemy, aby uczniowie wykorzystali ten czas na utrwalanie wiadomości i umiejętności, czytanie książek, gry, higieniczny odpoczynek. Zachęcamy do korzystania ze stron internetowych: epodręczniki,pl, pistacja.tv, matzoo.pl, szalone liczby.pl, math.edu.pl

Można również korzystać z platform edukacyjnych:
- Khan Academy,
- szkolawchmurze.org,
- wolnelektury,
- cyfrowa biblioteka POLONA,
- NINATEKA,
- Matika,
- Edukator,
- Cyfrowy Dialog i inne.
 
Informujemy, że wszyscy nauczyciele pozostają w gotowości do pracy. Można się z nimi kontaktować przez dziennik elektroniczny. Udzielą oni wskazówek do pracy w domu w zakresie prowadzonego przedmiotu.

Apelujemy, żeby zadbać o swoich starszych sąsiadów, którzy potrzebują pomocy w dostarczeniu zakupów, leków czy w innych ważnych sprawach. Świadomość, że jest ktoś kto może pomóc jest bardzo ważna dla samotnych osób.
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template