logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Uczniowie klasy 1b dziękują strażkom

Uczniowie klasy 1b poznawali w ostatnich tygodniach zawód strażaka na podstawie lektury "Jak Wojtek został strażakiem". Uczyli się także, jak ważna jest woda w utrzymaniu życia na naszej planecie, gdzie i w jaki sposób jest gromadzona na Ziemi oraz co może się stać, gdy jej zabraknie. Mówiliśmy o zagrożeniach dla środowiska, jakie czyni obecnie rozwój cywilizacji i zmiany klimatyczne. I wówczas dowiedzieliśmy się o tej strasznej tragedii, która dotknęła ekosystem w naszym regionie. Wszyscy z ogromnym smutkiem obserwowaliśmy, jak płonie teren Biebrzańskiego Parku Narodowego, bo mieliśmy świadomość, że to wielka strata dla całej przyrody, której jesteśmy częścią. Mogliśmy zobaczyć, z jakim poświęceniem pracują dzisiaj strażacy. Podziwialiśmy ich odwagę, wysiłek i zaangażowanie. Postanowiliśmy, że podziękujemy Im za ich służbę. Wykonaliśmy prace plastyczne, które wysłaliśmy pocztą mailową do Biebrzańskiego Parku Narodowego oraz Straży Pożarnej w Białymstoku i Grajewie. Mamy nadzieję, że chociaż w ten skromny sposób dowiedzą się, że doceniamy ich pracę i dziękujemy, że wykonują swój niebezpieczny zawód z takim poświęceniem.
 

Z pozdrowieniami

Uczniowie klasy 1b ze Szkoły Podstawowej im. E. Orzeszkowej w Sobolewie wraz z wychowawczynią Teresą Kowalewską
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template