logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe

Każde święta co roku odbywają się według tego samego schematu. Co roku ubieramy choinkę, łamiemy się opłatkiem i idziemy na pasterkę. Dzieci z niecierpliwością wyczekują pierwszej gwiazdki i upragnionych prezentów. Szykujemy suto zastawiony stół, na którym pyszni się 12 pięknie udekorowanych potraw.
Pierwsze przygotowania rozpoczynają się już wraz z początkiem grudnia - porządkowanie, pieczenie pierwszych pierniczków, a nawet rozglądanie się za prezentami. To wszystko to coroczny „rytuał”, który posiada wyjątkową moc. Moc zbliżania, jednoczenia i wybaczania. To dobry moment, aby przypomnieć, skąd wzięły się nasze ulubione zwyczaje i tradycje bożonarodzeniowe?

Serdecznie zapraszam do obejrzenia prezentacji.


Anna Filipiuk

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template