logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Bezpieczne zabawy zimowe

EDUKACJA NA CZTERY ŁAPY- 19.02.2021r.- spotkanie drugie


W piątkowy poranek czekała na uczniów klasy 0B, niesamowita niespodzianka. Ponownie mogli się spotkać z psami: Hebe i Syriuszem.
Tym razem zajęcia dotyczyły wiedzy i umiejętności bezpiecznego zachowania się podczas zabaw na śniegu i lodzie.
Zajęcia rozpoczęły się od niemal niekończących się powitań z psami. Zarówno dzieci, jak i pieski, nie mogły się sobą nacieszyć. Następne było losowanie grup: podczas grającej melodii dzieci rzucały do siebie kolorowymi miękkimi piłeczkami, gdy wystąpiła przerwa w muzyce, piłeczka, która zostawała w ręce oznaczała przynależność do danej grupy. Wszystkie cztery drużyny zdobywały punkty w postaci psich przysmaków, którymi po zakończeniu rywalizacji można było poczęstować pieski.
Pierwszą konkurencją było odgadywanie zimowych zagadek. Kolejną- prezentowanie ruchem określonego rodzaju sportu lub zabawy np. jazda na łyżwach, zjazd na sankach, rzucanie śnieżkami, lepienie bałwana. Trzecie zadanie polegało na opisaniu obrazka, ocenieniu postępowania dzieci podczas zabaw na śniegu/ lodzie. Należało również wyjaśnić, dlaczego dane zachowanie jest lub nie jest bezpieczne oraz co należy robić, aby nie doprowadzić do tego typu sytuacji.
Podsumowaniem było policzenie zdobytych przysmaków- punktów oraz obdarowanie nimi Hebe lub Syriusza. Na końcu zajęć dzieci mogły z bliska obejrzeć transporter- domek do przewozu psów i oczywiście pobawić się ze swoimi ulubieńcami!
Kolejna niespodzianka pojawiła się w poniedziałek- do klasy 0B zawitała, oprócz Hebe, nowa najmłodsza uczestniczka zajęć, 5-miesięczna suczka Hestia. Powitaniom i uściskom nie było końca, co można zobaczyć na pamiątkowych zdjęciach.

Beata Wójcik
Anna Zabielska 
2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template