logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Ćwiczenia buzi i języka czyli zabawy logopedyczne z psem

W tym tygodniu w naszej szkole dzieci odwiedził szczególny gość – pies Hebe, rasy border collie wraz ze swoim opiekunem Panią Anią. W spotkaniu uczestniczyły klasy 0A i 0 B w ramach zajęć logopedyczno-sensorycznych z elementami dogoterapii.

Zajęcia przygotowane z myślą o najmłodszych dzieciach w naszej szkole w celu przybliżenia i oswojenia dzieci z tematem psa: dostrzeganie różnic i podobieństw, integracja grupy, ćwiczeń logopedycznych. Dzieci miały okazję spróbować jak je i pije zwierzę oraz jakie możliwości ma język psa i język człowieka. W czasie zajęć chłopcy i dziewczynki mogli osobiście doświadczyć łagodności psa, który cierpliwie wykonywał podane mu polecenia. Wizyta Hebe wniosła wiele nowych doświadczeń w życie wszystkich, którzy w spotkaniu z psem mogli uczestniczyć. Wspólne zabawy wywołały mnóstwo emocji, kontakt z przyjaznym czworonogiem był dużym wydarzeniem.

Monika Fiedoruk
Anna Zabielska
2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template