logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Zapraszamy na Mszę Świętą w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce

Nie możemy zapomnieć,że w pobliżu naszej szkoły znajduje się na Podlasiu-największe miejsce kaźni zbrodni hitlerowskich. W latach 1941-1943 zostało zamordowanych tam ok.16 tyś.osób.
Ucząc dzieci patriotyzmu prosimy o udział wraz z rodzicami we mszy ekumenicznej w niedzielę 19.06.22 o godz.13.
W związku z tym, że mija ponad 80 lat od tych tragicznych wydarzeń i odchodzą dzieci ofiar, a wnuki i prawnuki nie zawsze wiedzą, gdzie zginęli ich przodkowie starajmy się chociaż my pamiętać oraz przekazać tę wiedzę następnym pokoleniom!
Uroczystości upamiętniające od wielu lat organizowane są pod patronatem Burmistrza Gminy Supraśl i parafii katolickiej w Grabówce oraz prawosławnej w Zaściankach a także z udziałem przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej i władz Miasta Białegostoku.
Ze względu na rangę Miejsca Pamięci Narodowej msze są transmitowane przez TYP Obiektyw.

pomnik

Cześć Pamięci Bohaterów!!!

Społeczność Szkolna SP Sobolewo

2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template