logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Klasa IIIb w Bukowisku

30 maja klasa IIIb odwiedziła Punkt Usług Turystycznych BUKOWISKO w Supraślu. Uczniowie wzięli w nim udział w warsztatach przyrodniczych. Spotkanie rozpoczął spacer po pobliskiej okolicy, podczas którego dzieci szukały ziół, kwiatów i drzew, które są im znane i nieznane.
Rośliny, których nazwy nie były znane uczniom zostały sfotografowane. Podczas warsztatów w Punkcie Usług Turystycznych uczestnicy mieli za zadanie odnaleźć nazwę znalezionych okazów w atlasach przyrodniczych. Ponadto miejsce miało wykonanie jeszcze kilku ciekawych zadań utrwalających nazwy roślin występujących w najbliższej okolicy. Spotkanie zakończyło ognisko, podczas którego dzieci mogły upiec kiełbaski, Klasa IIIb wróciła do szkoły nie tylko wypoczęta w czasie spędzonym na świeżym powietrzu, ale również wzbogacona o ogromny zasób wiadomości przyrodniczych.
 

Katarzyna Roszko
2019  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template