logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Wycieczki w ramach projektu: "Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu"

W dniu 4 października 2018r. w ramach realizacji projektu: "Kompetentny nauczyciel i kreatywny uczeń kluczem do sukcesu" odbyła się wycieczka do Ziołowego Zakątka w Korycinach.
Uczniowie  klasy 4a i 5a zwiedzali firmę Dary Natury, która specjalizuje się w produkcji mieszanek ziołowych, herbatek owocowo – ziołowych, przypraw. Produkowane są tam także oleje tłoczone na zimno. Uczestnicy wycieczki obserwowali poszczególne etapy powstawania produktów, a potem na warsztatach "Młody zielarz" sami wykonali mieszankę zapachową z udostępnionych ziół.
Uczniowie wzięli udział w zajęciach laboratoryjnych. Obserwowali przez mikroskop preparaty stałe, sposoby rozsiewania się nasion, dzielenie się udostępnionych nasion na poszczególne grupy oraz obserwowali pod binokularami przystosowanie nasion i budowę organów roślinnych.
W ramach tego samo projektu dnia 9 października uczniowie klas 4c i 5c udali się do Wigierskiego Parku Narodowego. Dzieci uczestniczyły w zajęciach w siedzibie parku, rozwiązywały quest. Pogoda dopisała, więc z przyjemnością przeszliśmy ścieżką przyrodniczą podziwiając piękno jesiennego lasu.
Uczniowie brali również udział w zajęciach i konkursach na świeżym powietrzu. Musieli wykazać się nie tylko wiedzą, ale również sprytem i szybkością.
Obie wycieczki sprawiły uczniom wiele radości.
 
H. Bach - Mróz
I. Magrel – Kania
Joanna Gromacka
Anna Zabielska
2019  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template