logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zostały podzielone  na kilka etapów. Na początku został przeprowadzony konkurs ortograficzny. Wyłoniliśmy Mistrza Ortografii na każdym etapie edukacyjnym  w klasach 4-8 i 3 gimnazjum. W ramach obchodów przygotowana została krzyżówka z hasłem Język Ojczysty , którą rozwiązywali wszyscy uczniowie naszej szkoły.

Na głównym holu zaprezentowana została wystawa plastyczna prac uczniów  celem , której było zachęcenie do czytania lektur szkolnych.  Wystawa nosiła tytuł Czytasz – rozwijasz język. Podczas przerw można było rozwiązywać zagadki językowe, wypowiadać łamańce językowe i wziąć udział w wielu grach i zabawach związanych z językiem ojczystym. Jedna z uczennic klasy 4c wcieliła się w postać Mowy Ojczystej  i wyglądała jak dostojna królowa. Prowadziła ona orszak  składający się  z uczniów, którzy prezentowali najpiękniejsze przysłowia polskie.
Było wesoło, hucznie i przede wszystkim poprawnie językowo.
 

Nauczyciele poloniści: E.Jaskułowska, A. Wyszyńska i J.Gromacka
2019  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template