logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Sobolewie

14 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią Jolantą Reisch- Klose- dziennikarką prasową i radiową, autorką książek dla dzieci i dorosłych, laureatką ogólnopolskich nagród branżowych, tłumaczką z j. angielskiego, założycielką i wykładowczynią Alternatywnej Szkoły Dziennikarstwa i Literatury, długoletnią redaktorką Polskiego Radia Opole.  
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0 – IV. Autorka poruszyła temat, dlaczego warto czytać książki. Opowiedziała o tym, ile osób jest zaangażowanych w proces  powstania danej publikacji. Zwierzyła się z tego, co ją inspirowało do twórczości pisarskiej.  
Spotkanie uświadomiło dzieciom, że książka jest jak lekarstwo. Potrafi uleczyć smutek, zabić nudę , dostarcza wielu emocji.
Był też czas na zadawanie pytań. Dzieci miały okazję zobaczyć książki tej autorki, takie jak: ,,Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki? Rozmowy w ogrodzie”, "Franciszek, papież tysiąca uśmiechów" czy  "Konie – suita na cztery kopyta".
Spotkanie zorganizowano dzięki współpracy Książnicy Podlaskiej w Białymstoku, Filii Biblioteki Publicznej w Sobolewie i Szkoły Podstawowej w Sobolewie.


01 

02 

Ewa Jaskułowska

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template