logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

XIX Międzynarodowy Marsz Pamięci Zesłańców Sybiru

zwiazek sybirakow

6 września 2019 roku klasy siódme i ósme z naszej szkoły wzięły udział w Międzynarodowym  Marszu Pamięci Zesłańców Sybiru, który już dziewiętnasty raz przeszedł ulicami Białegostoku. W tym wyjątkowym dniu upamiętniliśmy tragiczne losy Polaków zesłanych w głąb Związku Radzieckiego. W tej podniosłej uroczystości wzięło udział kilkanaście tysięcy osób, Sybiracy, ich rodziny, kombatanci, władze różnego szczebla, goście zagraniczni z całego świata, harcerze, a przede wszystkim młodzież szkolna z całej Polski.
Jesteśmy dumni, że mogliśmy reprezentować naszą szkołę w tym ważnym dla każdego Polaka dniu. W ten sposób mogliśmy wspólnie z innymi uczestnikami oddać hołd i uczcić pamięć deportowanych na daleką Syberię. 

 

Karolina Kiziewicz
Małgorzata Osipiuk
Monika Gudalewska
Elżbieta Łyszkiewicz

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template