logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Polska i niemiecka młodzież z wizytą w Warszawie

Kolejny dzień wymiany uczniowskiej spędziliśmy w Warszawie. Podczas podróży humory dopisywały! Dzięki towarzyszącej nam pani Pilot poznaliśmy nowe piosenki: polskie, niemieckie, angielskie, a nawet rosyjskie. Przeprowadziliśmy też quiz wiedzy o naszych krajach: Polsce i Niemczech.

Na miejscu staraliśmy się jak najlepiej zapoznać naszych gości z historią stolicy i naszego kraju. Rozpoczęliśmy spacerem po Starówce. Zobaczyliśmy Zamek Królewski, Rynek Starego Miasta z Pomnikiem Syreny, mury obronne i Barbakan oraz Pomnik Małego Powstańca. Następnie udaliśmy się do Wilanowa. Zwiedzaliśmy Muzeum Pałacu Króla Jana III oraz uczestniczyliśmy w warsztatach sztuki kaligrafii. Pisanie piórem i korzystanie z kałamarza okazało się dla niektórych z nas prawdziwym wyzwaniem. Uczyliśmy się staranniej pisać, uzyskaliśmy wiele cennych wskazówek oraz poznaliśmy historię pisma. Od naszego mistrza kaligrafii otrzymaliśmy na pamiątkę zakładki z pięknie wypisanymi własnymi imionami. Droga powrotna nie obyła się bez wizyty w ukochanej przez młodzież restauracji. Nawet podczas posiłku trwały polsko-niemieckie rozmowy i wymiana doświadczeń.

 
 Marta Boguszewska-Nitkiewicz
Anna Zabielska
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template