logotypelogotype2
image1 image1 image1 image1

Z życia szkoły

Zwiedzamy Białystok

Na wtorek zaplanowaliśmy pobyt w Białymstoku. Zwiedzaliśmy przepiękne wnętrza Muzeum Historycznego  mieszczącego się w zabytkowej kamienicy Cytronów, która jest doskonale zachowanym przykładem architektury rezydencjonalnej z początku XX wieku. Ogromne wrażenie zrobiła na nas makieta barokowego Białegostoku połączona z nowoczesnym widowiskiem multimedialnym poświęconym „Wersalowi Północy”. Nasi niemieccy goście byli urzeczeni.

Pogoda tego dnia nam dopisywała, więc udaliśmy się również na spacer w okolice Pałacu Branickich, gdzie pani Przewodnik zapoznała nas z historią miasta. Spacer po parku był okazją do zrobienia wielu pamiątkowych zdjęć.
Nasz pobyt w Białymstoku zakończyliśmy zakupami i czasem wolnym w jednej z galerii handlowych. Była okazja do przekonania się czy zakupy w polskich sklepach rzeczywiście można zrobić taniej.
Ten dzień był bardzo intensywny, gdyż na wieczór mieliśmy zaplanowany wieczorek pożegnalny w SSP w Supraślu. Towarzyszył nam Burmistrz Supraśla – dr Radosław Dobrowolski, dyrektorzy szkół uczestniczących w wymianie oraz rodziny naszych uczniów. Były podziękowania, następnie prezenty od Gminy Supraśl, a następnie dyskoteka i pyszny poczęstunek, przygotowany przez naszych dzielnych rodziców. Takie spotkanie to świetna okazja do wymiany doświadczeń, omówienia mocnych i słabych stron tego ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest organizacja międzynarodowej wymiany uczniowskiej. Poczyniliśmy już nawet pewne wstępne plany odnośnie przyszłorocznego wyjazdu naszych uczniów do Niemiec!
 
  
Marta Boguszewska-Nitkiewicz
Anna Zabielska
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template