Nagroda w konkursie literacko – plastycznym

Międzyszkolny konkurs literacko- plastyczny rozstrzygnięty!

Miał on na celu propagowanie utworów detektywistycznych zawierających przykłady postaw bohaterów, którym przyświeca dobro, sprawiedliwość, uczciwość, a także rozbudzać zainteresowania młodzieży literaturą oraz sztuką komiksu. Serdecznie gratulujemy Oskarowi Fedykowi z klasy VII b, który wykonał piękny komiks na podstawie historii Sherlocka Holmesa i otrzymał trzecią nagrodę.
Impreza została zorganizowana przez Szkołę Podstawową nr 14 w Białymstoku pod honorowym patronatem Podlaskiego Kuratora Oświaty, Prezydenta Miasta Białegostoku i Książnicy Podlaskiej.
Ta wygrana, to kolejna zachęta do brania czynnego udziału w konkursach i rozwijania kreatywności i talentu.

Opiekunowie: p. Anna Wyszyńska, p. Iwona Kania

Podlaskie Potyczki Recytatorskie

17 grudnia trzy nasze uczennice: Natalia Ausztol, Martyna Angielczyk i Maja Sobolewska reprezentowały naszą szkołę w X Podlaskich Potyczkach Recytatorsko - Plastycznych poświęconych twórczości Juliana Tuwima. Tym razem z nagrodą wróciła Martyna Angielczyk, która zajęła trzecie miejsce. Konkurs pod honorowym patronatem Kuratora Oświaty w Białymstoku został zorganizowany przez szkołę w Kleosinie.
  Serdecznie dziękujemy za Wasze zaangażowanie i pracę. Gratulujemy wygranej i życzymy kolejnych sukcesów recytatorskich.
Anna Wyszyńska

Konkurs na CV rozstrzygnięty!

Uczennica kl.VIIa Anna Makarewicz zdobyła III miejsce w miejskim konkursie literacko – plastycznym pt. "CV bohatera niepodległościowego" zorganizowanym przez SP nr 47 w Białymstoku. Ania napisała CV Romana Dmowskiego i wykonała jego portret pod kierunkiem Pani Ewy Jaskułowskiej. Celem konkursu było upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zachęcenie młodzieży do wnikliwego zapoznania się z biografiami "ojców niepodległości”, pogłębienie wiedzy historycznej, rozwijanie umiejętności wyszukiwania i korzystania z informacji zawartych w różnych źródłach oraz propagowanie zainteresowań plastycznych i literackich.

Gratulujemy Ani i życzymy dalszych sukcesów.

Mikołajki z czytaniem i ortografią

Uczniowie z klasy Va, Milena Boublej i Paweł Zapora oraz Zuzanna Tarnowska z klasy Vd, wzięli udział w konkursie „Mikołajki z czytaniem i ortografią”, który odbył się 11 grudnia w Szkole Podstawowej nr 31 w Białymstoku. Imprezę objął honorowym patronatem Podlaski Kurator Oświaty. Do rywalizacji zakwalifikowano osiem trzyosobowych zespołów z województwa podlaskiego. Uczniowie zmagali się z konkurencjami, w których czaiły się różnego typu trudności ortograficzne. Po pierwszej połowie prowadziliśmy w punktacji, ale z każdą kolejną konkurencją było trudniej, mniej sił i czasu, a emocji coraz więcej. Ostatecznie po zaciętej walce i dogrywce zajęliśmy trzecie miejsce. Brawo!!!
Gratulacje!

Opiekun - Anna Wyszyńska

„Wolność kocham i rozumiem”

Sukces naszych uczniów.

28 marca pięcioro naszych uczniów wzięło udział w wojewódzkim konkursie recytatorskim upamiętniającym 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości pod hasłem „Wolność kocham i rozumiem.”
Organizatorem imprezy był Młodzieżowy Dom Kultury w Białymstoku, a patronat honorowy sprawował Prezydent Miasta Białegostoku. Wszystkim uczniom dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły, a szczególnie Jakubowi Tylmanowi z klasy III gimnazjum i Szymonowi Wyszyńskiemu z klasy VIII b. Kuba otrzymał nagrodę, a Szymon wyróżnienie.

konkurs wyszynska 1

Serdecznie gratulujemy sukcesu !

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template