Wyniki konkursu ortograficznego

konkurs ortograficzny

Są już wyniki Szkolnego Konkursu Ortograficznego o tytuł ,,Mistrza Ortografii” przeprowadzonego w kl. IV – VIII . W tym roku szkolnym Mistrzami Ortografii zostali:

w kl. IV Amelia Wyszyńska ( 93%)
w kl. V Milena Boublej ( 95%)
w kl. VI Maciej Tylman ( 92%)
w kl. VII Anna Makarewicz ( 92%) i Maja Tarasiuk ( 92%)
w kl. VIII Paweł Lach ( 93,5%)

Tegorocznym zwycięzcom gratulujemy, a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie i życzymy jeszcze wyższych wyników w przyszłym roku.

Organizatorzy konkursu

Ewa Jaskułowska,
Joanna Gromacka
Anna Wyszyńska

Konkurs recytatorski „Prawda o Sybirze”

Dnia 26 listopada, uczniowie z klas szóstych - Gabriela Tołoczko i Szymon Piekarski, reprezentowali naszą szkołę  w XII edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego „Prawda o Sybirze”, który odbywał się w Szkole Podstawowej nr 16 w Białymstoku pod honorowym patronatem Związku Sybiraków i Muzeum Pamięci Sybiru. Gabrysia z klasy 6a zajęła III miejsce, natomiast Szymon z 6c został wyróżniony. Serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów!
Joanna Gromacka

Sukcesy naszych piątoklasistów

Uczniowie klasy Va i Vd – Jakub Zalewski i Zuzanna Tarnowska wspaniale reprezentowali naszą szkołę w VII edycji Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego pt. „Podlascy poeci dzieciom”, który został zorganizowany przez Szkołę Podstawową nr 28 w Białymstoku. Kuba zajął II miejsce, natomiast Zuzia III. Gratulujemy umiejętności recytatorskich, talentu i odwagi !
Gratulacje zwycięzcom złożyła również pani dyrektor U.Klimczuk-Piontkowska.

Nauczyciel przygotowujący- p. Anna Wyszyńska

Wojewódzki Konkurs Krasomówczy

27 listopada, szkoła Podstawowa nr 47 w Białymstoku zorganizowała Wojewódzki Konkurs Krasomówczy „Nieznane podania, legendy, klechdy Podlasia z babcinej szuflady.” Pierwszy raz wzięły w nim udział uczennice z naszej szkoły (z klasy Va): Milena Boublej, Natalia Grycuk i Maja Sobolewska, która zdobyła wyróżnienie.

Wyrazy uznania i podziękowania za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły !
Anna Wyszyńska

Wyniki konkursu bibliotecznego na zakładkę do książki

Dziękujemy wszystkim za udział w naszym konkursie  NA ZAKŁADKĘ DO KSIĄŻKI  „Dzień Życzliwości”. Wszystkie dostarczone prace były piękne. Nagrodzonych zostało kilkanaście zakładek. Oto zwycięzcy:

Nagroda  główna:
Zuzanna Tokarzewska  0 b
Zosia  Cerkownik  0 b
Zuzia Szumowska  I d
Szymon Kulesza   II a
Dominik Kuc  II d
Kacper Dawidziuk  IV a
Aleksander Dąbrowski  IV b
Kinga Jurgielewicz  VII a

Wyróżnienie:
Hanna Rosiak  I c
Michalina Ostapczuk   II a
Bartłomiej Sokół  II  b
Ksawery Twarowski  III a

Wręczenie nagród nastąpi w bibliotece szkolnej w dniu 28 XI w godz. 9:00-12:00 (proszę o zgłaszanie się nagrodzonych osób w tym czasie).

Zapraszamy do biblioteki szkolnej!
Przyjdź, poczytaj, wypożycz! Podziel się swoją opinią o książkach z innymi!

Monika Litwin
Elżbieta Łyszkiewicz