Wyniki konkursu "Crazy pumpkin"

14.11.2019r. w naszej świetlicy szkolnej odbyło się podsumowanie konkursu na najciekawszą rzeźbę z dyni "CRAZY PUMPKIN".

WYNIKI KONKURSU:                                                                                           swietlicalogo
Nagrodę specjalną zdobyła:
Lena Żak IB

Nagrody otrzymali następujący uczniowie:

1.Hania Łapińska IIC

15.Adamowi Szyngier OB
16.Adrianowi Kolosie OB
17.Oliwii Golak IIIA

Dziękujemy za tak liczne i kreatywne zaangażowanie ;). Na konkurs dostarczono 47 prac. Wszystkie stanowiły przez dłuższy czas niezwykłą dekorację naszej szkoły. Część z nich wzięło udział w sesji fotograficznej. Dlatego dziś, zapraszamy do obejrzenia wspomnień zatrzymanych w kadrze. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Nauczyciele świetlicy ;)

Kartki do Powstańców Warszawskich

Nasza szkoła przystąpiła do projektu "Bohaterom w Twojej Szkole", w ramach którego Polacy wysyłają kartki do Powstańców Warszawskich. Do szkolnego konkursu ogłoszonego przez nauczycielki historii P. Małgorzatę Pańkowską i P.Jolantę Godun dostarczono 38 prac. Komisja nagrodziła następujących uczniów:
Kacpra Dawidziuka z kl. IVa, Adriana Kowalskiego z kl. Vb, Kacpra Prokopowicza z kl. Vb oraz Karolinę Szpakowską z kl.V a. Wśród uczniów wyróżnionych znaleźli się:
Maria Połocka z kl.Va, Maksymilian Piotrowski z kl.Vb, Angelika Pawluczuk z kl.Vc, Gabriel Choruży z kl.Vd oraz Zofia Kołoszko z kl.VIc. Wręczenie nagród nastąpi podczas uroczystej akademii z okazji Święta Odzyskania Niepodległości.

Gminny Konkurs Ortograficzny

30 października w Szkole Podstawowej w Sobolewie odbył się konkurs ortograficzny pod hasłem „Nigdy więcej wojny!”, w którym rywalizowali uczniowie z Supraśla, Ogrodniczek oraz Sobolewa. Tegoroczne dyktando związane było z 80-tą rocznicą wybuchu II wojny światowej i dotyczyło historii Polski od 1 września 1939r. do czasów współczesnych. W ten sposób chcieliśmy upamiętnić tragiczne wydarzenia XX wieku i przypomnieć młodym Polakom dramatyczne skutki wojny. Niech bolesna historia naszego kraju i słowa świętego Jana Pawła II – orędownika pokoju, będą przestrogą dla przyszłych pokoleń : "Nigdy więcej wojny! To pokój, pokój musi kierować losami narodów i całej ludzkości”.
  Dziękujemy Radzie Rodziców przy Szkole Podstawowej w Sobolewie za ufundowanie pięknych nagród.
W kategorii klas V-VI  zwyciężyli:
I miejsce Anna Chomczyk, II miejsce Julian Żmojda, III Weronika Tarasiewicz.

W kategorii klas VII- VIII:
I miejsce Tomasz Jendruczuk, II miejsce Maria Tarasiewicz, III – Gabriela Drewnowska.

Serdecznie gratulujemy!

Organizatorzy: A.Wyszyńska, E. Jaskułowska, J. Gromacka

Rozstrzygnięcie V Konkursu Recytatorsko – Muzycznego

popieluszko

Rozstrzygnięcie V Konkursu Recytatorsko – Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

6 czerwca 2019r. w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs recytatorsko – muzyczny poświęcony patronowi tej szkoły.
Celem konkursu było uczczenie pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w 9. rocznicę beatyfikacji, zainspirowanie młodzieży do pogłębiania wiedzy o postaci Patrona Solidarności i czasach Solidarności, kultywowanie tradycji patriotycznych i krzewienie wartości chrześcijańskich.
 Konkurs honorowym patronatem objęli: Metropolita Białostocki Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda, Podlaski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku oraz Wójt Gmin Juchnowiec Kościelny.
Z naszej szkoły w tym konkursie wzięło udział troje uczniów. Wyróżnienie otrzymała Karolina Angielczyk z kl. VIIIb (opiekun – p. Ewa Jaskułowska).
Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania umiejętności recytatorskich i jeszcze większych sukcesów.

Konkursy biblioteczne

W bieżącym roku szkolnym biblioteka szkolna zorganizowała następujące konkursy:

„ Mistrz Pięknego Czytania”,

„ Moja ulubiona postać literacka”

„ Duch książki na fotografii”.

Czytaj więcej: Konkursy biblioteczne