logotypelogotype2

Rozstrzygnięcie V Konkursu Recytatorsko – Muzycznego

popieluszko

Rozstrzygnięcie V Konkursu Recytatorsko – Muzycznego poświęconego pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki

6 czerwca 2019r. w Zespole Szkół im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Juchnowcu Górnym odbył się konkurs recytatorsko – muzyczny poświęcony patronowi tej szkoły.
Celem konkursu było uczczenie pamięci Błogosławionego Księdza Jerzego Popiełuszki w 9. rocznicę beatyfikacji, zainspirowanie młodzieży do pogłębiania wiedzy o postaci Patrona Solidarności i czasach Solidarności, kultywowanie tradycji patriotycznych i krzewienie wartości chrześcijańskich.
 Konkurs honorowym patronatem objęli: Metropolita Białostocki Ksiądz Arcybiskup dr Tadeusz Wojda, Podlaski Kurator Oświaty, Instytut Pamięci Narodowej, Marszałek Województwa Podlaskiego, Organizacja Międzyzakładowa NSZZ "Solidarność" Pracowników Oświaty i Wychowania w Białymstoku oraz Wójt Gmin Juchnowiec Kościelny.
Z naszej szkoły w tym konkursie wzięło udział troje uczniów. Wyróżnienie otrzymała Karolina Angielczyk z kl. VIIIb (opiekun – p. Ewa Jaskułowska).
Gratulujemy i życzymy dalszego rozwijania umiejętności recytatorskich i jeszcze większych sukcesów.

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template