XVII OBCHODY ŚWIĘTA ŚWIETLIKA

TO JUŻ NASZA COROCZNA TRADYCJA

21.09.2020 r. świetlica szkolna zorganizowała Święto Świetlika 2020 ! W wydarzeniu wzięły udział dzieci z klas pierwszych. Celem wydarzenia była integracja grupy świetlicowej oraz utrwalenie regulaminu świetlicy Do pomocy zaangażowali się również uczniowie starszych klas
Święto Świetlika rozpoczął Pokaz Mody Maseczkowej do którego rekwizyty dzieci przygotowały samodzielnie w domu. Następnie uczniowie klas pierwszych wykonali specjalnie przygotowane na tą okazję zadania, wymagające umiejętności zarówno ruchowych jak i umysłowych Kolejnym elementem uroczystości, było uroczyste złożenie przysięgi oraz Pasowanie na Świetlika Na zakończenie wszyscy uczniowie biorący udział w wydarzeniu stworzyli "pociąg" który zintegrował wszystkich uczestników wydarzenia .

Pomoc Fundacji Kotkowo

18 marca dzieci z klas I- III przywitały w świetlicy przedstawicielki z Fundacji Kotkowo, które przywiozły ze sobą przemiłego, choć nieco wystraszonego czworonoga o imieniu Mania:)
Panie opowiedziały o życiu kotów, a dzieci z ciekawością wysłuchały kocich historii oraz zadawały pytania dotyczące tych miłych zwierzaków.
Zwycięzcy konkursu "Kocia poezja" wystąpili przed całą zgromadzoną publicznością. Po pięknej recytacji wierszy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Cóż to były za emocje!
Uczestnicy spotkania otrzymali słodką niespodziankę oraz nalepki i kalendarzyki z logo fundacji.
W związku z tym, że w naszej szkole została przeprowadzona akcja zbierania karmy dla bezdomnych kociaków, przekazaliśmy Fundacji "Kotkowo" karmę przyniesioną przez uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji pomocy bezdomnym kotkom.

pozdrawiamy serdecznie!
Nauczyciele świetlicy szkolnej :)

Ratownik medyczny z wiytą w świetlicy szkolnej

Ktoś kiedyś zapytał słowami piosenki: „Bo co może, co może mały człowiek, tak jak ja albo ty?”
Otóż może bardzo dużo!!! Przekonał nas o tym tato Igi Rogalskiej uczennicy z kl. I d, który na co dzień od 17 lat jest ratownikiem medycznym. Okazuje się, że w trudnych sytuacjach to często dzieciom jest łatwiej zachować tzw. zimną krew, gdy rodziców mogą ponieść emocje.
Nierzadko słyszy się w mediach o bohaterskich czynach dzieci, które uratowały komuś  życie udzielając I pomocy. Ważne wiec jest, by każdy z nas wiedział jak wyciągnąć pomocą dłoń do drugiego człowieka, bo tak naprawdę zaledwie kilka minut może decydować o przeżyciu osoby poszkodowanej.
Wizyta Pana Wojciecha przybliżyła i utrwaliła nam wiedzę z zakresu I pomocy.
I chyba nikt już nie będzie miał wątpliwości co do znaczenia pojęć: numer 112, resuscytacja, pozycja bezpieczna, defibrylator, koc termiczny. Co kryje w sobie apteczka? Jak założyć opatrunek i jak usztywnić rękę podejrzewając złamanie?
 I najważniejsze: Jak mogę pomóc i jak wezwać pomoc?

Składamy Panu Wojciechowi Rogalskiemu
ogromne podziękowania za ciekawe zajęcia.

Cała społeczność świetlicy szkolnej
SP im. E. Orzeszkowej w Sobolewie.

Kiermasz na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”

serducha     Dziękujemy za wspólne działanie

na rzecz podopiecznych

Fundacji „Pomóż Im”

Wspólnie uzbieraliśmy 1 674 zł 46 gr

Kiermasz poprowadziły uczennice z kl. VI i IV: Amelia Wyszyńska i Michalina Rynkiewicz oraz Alicja Pyrko i Zofia Kołoszko.

To kolejny dowód na to, że w jedności siła!

Wspólnie mogliśmy pomóc nieuleczalnie chorym Dzieciom i ich Rodzinom, dla których liczy się każdy dzień.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fundacja pomoz im „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się
z innymi.”

Przygotowania do świątecznego kiermaszu