Kiermasz Bożonarodzeniowy

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ

I WSPÓLNE TWORZENIE KOLOROWYCH PIERNICZKÓW

W grudniu nasza świetlica szkolna zorganizowała kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Prace zostały wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli świetlicy szkolnej. Sprzedaż rękodzieła trwała trzy dni: 13, 14 i 17 grudnia i odbyła się na terenie naszej szkoły. Kiermasz zorganizowaliśmy z myślą o uzbieraniu środków na zakup nagród do licznych konkursów organizowanych przez świetlicę szkolną i na inicjatywy podejmowane przez świetlicę służące naszym uczniom. Zgromadzone w ten sposób pieniądze podliczono w obecności uczniów
i nauczycieli zaangażowanych w przedsięwzięcie, stworzono protokół i wpłacono uzbieraną kwotę na konto Rady Rodziców.

Warto się pochwalić jak nasi uczniowie ćwiczyli silną wolę podczas wypieku i dekorowania bożonarodzeniowych pierniczków. Naprawdę ciężko było się powstrzymać by nie zjeść i żeby cokolwiek pozostało na kiermasz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego działania. Dziękujemy też tajemniczym rodzicom, którzy dostarczyli swoje wypieki i naszym młodym ekonomistom, którzy sprzedawali ozdoby podczas trwającego kiermaszu.

Wychowawcy świetlicy szkolnej

A dla tych, którym obiecałam sprawdzony przepis na pierniczki :-)

·         1/2 szklanki miodu

·         160g masła

·         szklanka cukru pudru

·         2 jajka

·         4 i 1/2 szklanki maki pszennej

·         2 łyżeczki sody oczyszczonej

·         3 łyżki przyprawy korzennej do piernika

Wykonanie:

·         Miód i masło podgrzać w garnuszku, przestudzić. Dodać pozostałe składniki i wyrobić lub zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić będzie się lepiej wałkowało.

·         Rozwałkować ciasto na 2-3 mm. Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

·         Pieczemy około 10 minut w temperaturze 180ºC. Należy uważać by nie piec za długo, będą zbyt kruche i będą miały posmak goryczy.

Smacznego, Monika Mojsak

Spotkanie z funkcjonariuszem policji

24 października, w ramach zajęć świetlicowych, uczniów kl. I odwiedziła policjantka, p. sierżant sztabowy Martyna Kamińska. Podczas spotkania dzieci powtórzyły i utrwaliły zasady dotyczące bezpiecznego poruszania się po drogach, omówiły zagadnienia związane z posługiwaniem się alarmowymi numerami telefonów oraz właściwym zachowaniem się w kontakcie z osobami nieznajomymi. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali pamiątkowe odblaski, które od razu zostały przypięte do szkolnych plecaków.

Monika Mojsak

XV OBCHODY ŚWIĘTA ŚWIETLIKA

POWITANIE NOWEGO ROKU SZKOLNEGO
W ŚWIETLICY SZKOLNEJ W TANECZNYCH RYTMACH
 Tegoroczny mini - festyn był jubileuszowy, ponieważ odbył się już po raz 15 w NASZEJ SZKOLE. W związku z tym, nie mogło na nim zabraknąć wyjątkowych atrakcji. Do wspólnej zabawy przygotowano szereg stoisk, gdzie dzieci mogły się wykazać różnymi zdolnościami; zorganizowano kilka zabaw i konkursów, wśród których najważniejszy był pokaz mody dyskotekowej i w tym dniu dzieci przyszły do szkoły tak właśnie ubrane, a na koniec... odbyła się niezwykła dyskoteka poprowadzona przez profesjonalnego DJ-a, p. Karola Kunikowskiego, na której gościem specjalnym był zespół 4EVER oraz grupa taneczna PRYZMAT pod kierunkiem p. Ewy Nowakowskiej, działająca przy klubie osiedlowym KAKTUS. Tak jak w poprzednich latach, tak i w tym roku, wszystkie nowe dzieci (i nie tylko) świetnie się bawiły i lepiej poznały. Korzystając z okazji, pragniemy podziękować wszystkim wolontariuszom czyli uczniom z klas starszych i absolwentom Naszej Świetlicy, za pomoc przy zorganizowaniu tak dużej uroczystości oraz za wsparcie i wyrozumiałość grona pedagogicznego:-). Już dziś poszukujemy ciekawych pomysłów na przyszły rok szkolny i kolejny konkurs przewodni:POKAZ MODY...?

wychowawcy świetlicy szkolnej

KONKURS TALENTÓW I NIEZWYKŁYCH UMIEJĘTNOŚCI

15 czerwca w naszej świetlicy szkolnej odbył się: KONKURS TALENTÓW I NIEZWYKŁYCH UMIEJĘTNOŚCI. Na boisku szkolnym dzieci zaprezentowały swoje zdolności przed publicznością świetlicową i jury. W roli konferansjerów wystąpiły uczennice z kl. VII: Agata Kowalska i Katarzyna Zalewska. Było wesoło i bardzo ciekawie. Na wstępie nastąpiła krótka rozgrzewka wokalna. Wspólnie odśpiewaliśmy zbliżającą nas do lata piosenkę kabaretu OT.TO pt.: „Wakacje”. Następnie  byliśmy obserwatorami ciekawych prezentacji, m.in.: taekwondo i gimnastyki artystycznej. Dzieci udzielały się wokalnie i sportowo. Była też grupka artystów plastyków i grających w grę planszową. Ilu uczestników, tyle pomysłów. Zapraszam do fotorelacji z tego wydarzenia.

p. Monika Mojsak, nauczyciel świetlicy szkolnej

OGÓLNOPOLSKIE ROZGRYWKI W „SUPERFARMERA” W WARSZAWIE

5 czerwca, uczeń klasy I b - Mateusz Cerkownik uczestniczył w Ogólnopolskich Rozgrywkach w „Superfarmera”, które odbyły się w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Nie było lekko. Udział w zawodach wzięło 110 zawodników z całej Polski. Panując nad tremą Mateusz dzielnie stawiał czoło kolejnym wyzwaniom. Chociaż tym razem nie stanął na podium, to przeżył ciekawą przygodę, po której wspominał, że w przyszłym roku też spróbuje swoich sił w tych zawodach. Serdecznie zapraszam! Dodatkowo, wszyscy uczestnicy zawodów zjedli na obiad pyszną pizzę i zwiedzili Muzeum Powstania Warszawskiego. Mateusz wrócił do domu z pamiątkowym dyplomem, nową grą planszową i zapałem do dalszego grania. Tak trzymaj Mateuszu !!! Oczywiście, od września, ponownie zapraszam do świetlicowego koła gier „Pomysłowa kredka”.