logotypelogotype2

Kiermasz Bożonarodzeniowy

BOŻONARODZENIOWY KIERMASZ

I WSPÓLNE TWORZENIE KOLOROWYCH PIERNICZKÓW

            W grudniu nasza świetlica szkolna zorganizowała kiermasz ozdób bożonarodzeniowych. Prace zostały wykonane przez uczniów, rodziców i nauczycieli świetlicy szkolnej. Sprzedaż rękodzieła trwała trzy dni: 13, 14 i 17 grudnia i odbyła się na terenie naszej szkoły. Kiermasz zorganizowaliśmy z myślą o uzbieraniu środków na zakup nagród do licznych konkursów organizowanych przez świetlicę szkolną i na inicjatywy podejmowane przez świetlicę służące naszym uczniom. Zgromadzone w ten sposób pieniądze podliczono w obecności uczniów
i nauczycieli zaangażowanych w przedsięwzięcie, stworzono protokół i wpłacono uzbieraną kwotę na konto Rady Rodziców.

            Warto się pochwalić jak nasi uczniowie ćwiczyli silną wolę podczas wypieku i dekorowania bożonarodzeniowych pierniczków. Naprawdę ciężko było się powstrzymać by nie zjeść i żeby cokolwiek pozostało na kiermasz. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego działania. Dziękujemy też tajemniczym rodzicom, którzy dostarczyli swoje wypieki i naszym młodym ekonomistom, którzy sprzedawali ozdoby podczas trwającego kiermaszu.

                                                                                                     Wychowawcy świetlicy szkolnej

A dla tych, którym obiecałam sprawdzony przepis na pierniczki :-)

·         1/2 szklanki miodu

·         160g masła

·         szklanka cukru pudru

·         2 jajka

·         4 i 1/2 szklanki maki pszennej

·         2 łyżeczki sody oczyszczonej

·         3 łyżki przyprawy korzennej do piernika

Wykonanie:

·         Miód i masło podgrzać w garnuszku, przestudzić. Dodać pozostałe składniki i wyrobić lub zmiksować. Jeśli ciasto będzie zbyt miękkie, schłodzić będzie się lepiej wałkowało.

·         Rozwałkować ciasto na 2-3 mm. Wykrawać pierniczki o dowolnych kształtach i przekładać na blachę wyłożoną papierem do pieczenia.

·         Pieczemy około 10 minut w temperaturze 180ºC. Należy uważać by nie piec za długo, będą zbyt kruche i będą miały posmak goryczy.

                                                                                             

Smacznego, Monika Mojsak

2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template