logotypelogotype2

2016/2017

„Jesteśmy dobrymi sąsiadami”, czyli bliskie spotkanie z nietoperzami

18 maja, późnym popołudniem uczniowie klasy III b, IV a i IV b spotkali się z przyrodnikiem,  panem Grzegorzem Błachowskim,. Już na początku spotkania odbyły się, krótkie warsztaty połączone z prezentacją, podczas której uczniowie dowiedzieli się wielu ciekawostek dotyczących zwyczajów i życia nietoperzy.

 

Przy okazji okazało się, że uczniowie naszej szkoły maja dużą wiedzę na temat nietoperzy, czym zachwycili naszego gościa. Przesympatyczny pan przyrodnik przekazał nam wiele informacji o nietoperzach i przekonał, jak bardzo pożyteczne mogą być te maleńkie ssaki. Po prezentacji wszyscy udali się na parking szkolny, aby tam samodzielnie przygotować budki lęgowe dla nietoperzy. Wszyscy pracowali  z wielkim zaangażowaniem, aby nowe domki okazały się wygodne dla przyszłych mieszkańców. Ponumerowane budki zostały zawieszone na drzewach wokół szkoły. Wszystkich uczniów zapraszamy do ich obejrzenia i prosimy o niestraszenie ich ewentualnych mieszkańców. Nie ma potrzeby dokarmiania nietoperzy! One same świetnie sobie poradzą! Uwielbiają komary, więc mamy nadzieje, że wkrótce będzie ich mniej w okolicach szkoły :) . Mamy  również nadzieję, że domki już niedługo będą zamieszkałe przez nietoperze, zwłaszcza, że podobno przynoszą szczęście...

 

Monika Litwin
2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template