logotypelogotype2

2016/2017

Wycieczka do Supraśla klasy IIIb i IIIc

19 maja uczniowie klasy III B i III C  wybrali się na wycieczkę do Supraśla, którą zorganizowała pani Alina Pawluczuk. Uczniowie zwiedzili Muzeum Druku i Piśmiennictwa oraz Bibliotekę Publiczną. W muzeum uczniowie poznali dawne metody wyrobu papieru, uczestniczyli  w warsztatach podczas których mogli wykonać własną zakładkę, kartkę papieru i w praktyce poznali jeden ze starych sposobów druku.

 

Ogromne maszyny wykorzystywane dawniej w pracy drukarza zrobiły na wszystkich duże wrażenie. Wizyta w bibliotece utwierdziła wszystkich w przekonaniu, jak ważne jest czytanie książek. Przy okazji spotkania w Bibliotece Publicznej uczniowie mogli zwiedzić Zespół Szkół w Supraślu. Dzięki uprzejmości pani od chemii uczniowie naszej szkoły mogli obejrzeć doświadczenia wykonane przez starszych uczniów pod bacznym okiem pani nauczycielki.  

 

Monika Litwin

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template