logotypelogotype2

2016/2017

Witamy w Polsce!

Polsko-niemiecka wymiana gimnazjalistów rozpoczęta!

 W poniedziałek 5 czerwca 2017 r. przybyli do nas uczniowie z gimnazjum w Ahlhorn położonego w północno-zachodnich Niemczech w gminie Grossenkneten, z którą współpracuje nasza gmina Supraśl. Po długiej podróży każdy z niemieckich gości zatrzymał się u uczniów z Sobolewa lub z Supraśla.
 We wtorek 6 czerwca młodzież niemiecka została przywitana przez p. dyrektor Elżbietę Łyszkiewicz i zastępcę burmistrza p. Marka Szutko w Zespole Szkół w Sobolewie.
Następnie wyruszyliśmy na pieszą wyprawę do gospodarstwa p. Anny Łuckiwicz, gdzie mieliśmy warsztaty malowania na szkle i przygotowywania koziego sera. Graliśmy w lesie w podchody. Piekliśmy kiełbaski na ognisku. Poznawaliśmy różnorodne zwierzęta hodowlane i ich obyczaje, a także oglądaliśmy pokaz pasienia owiec przez psy pasterskie rasy border collie. Zajęcia w terenie minęły nam bardzo szybko. Po powrocie do rodzin spotkaliśmy się w gronie znajomych i przedstawiliśmy naszym nowym niemieckim kolegom znajomych ze szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia relacji zdjęciowej z tego dnia.

Monika Gudalewska

 

W dniu 07.06.2017 uczniowie naszej szkoły oraz szkoły w Supraślu w godzinach porannych wybrali się wraz z gośćmi z gimnazjum w Ahlhorn na wycieczkę do Kadzidłowa. Na pięknie położonych terenach mogli wspólnie podziwiać zwierzęta, głaskać je i karmić. Po pieszej wyprawie w głąb lasu i podziwianiu dzikiej przyrody można było odpocząć na spokojnym rejsie statkiem w Rucianem Nidzie. Zwieńczeniem wspólnej wycieczki, był pyszny obiad jedzony na tarasie z widokiem na port.

 
 
 
Karolina Kiziewicz

Spływ kajakowy rzeką Supraśl
Przedostatni dzień pobytu niemieckich kolegów odbył się na sportowo. Uczniowie spędzili go na spływie kajakowym rzeką Supraśl, pokonując 5 godzinną trasę z Surażkowa do Supraśla.  Niektórzy z nich po raz pierwszy płynęli kajakiem. Zanim rozpoczęliśmy spływ uczniowie zostali poinstruowani przez Ratownika wodnego, który towarzyszył nam całą drogę o zasadach bezpieczeństwa oraz o podstawowych zasadach pływania kajakiem. Pogoda tego dnia dopisała,  przez cały czas świeciło piękne słońce. Po dopłynięciu na plażę miejską w Supraślu na głodnych i trochę zmęczonych uczniów i ich gości czekali rodzice, którzy przygotowali smakowity piknik rodzinny. 

 
Małgorzata Osipiuk
2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template