logotypelogotype2

2016/2017

Klasy pierwsze SP w Ciechanowcu

Za nami długi rok nauki. Postanowiliśmy uczcić to wyjazdem do Ciechanowca. Na wycieczce czekało nas wiele niespodzianek. We wsi Winna Chroły, zwiedziliśmy 100 letnią szkołę. Usiedliśmy w ławkach i wsłuchując się w opowieści pani przewodnik, przenieśliśmy się do czasów naszych pradziadków. Obejrzeliśmy sale lekcyjne i pamiątki szkolne z tamtych czasów. Zwiedziliśmy wystawę starych zabawek, którymi bawili się nasi dziadkowie i rodzice. Samodzielnie wykonaliśmy lalki ze słomy. Następnie przewodnik oprowadził nas po pięknym kompleksie budynków Muzeum Rolnictwa w Ciechanowcu. Najbardziej zachwyciła nas wystawa kilkutysięcznej kolekcji pisanek z całego świata. Gdy usiedliśmy na trawie, przy rozpalonym ognisku, z kiełbaskami na patykach, poczuliśmy, że wakacje tuż, tuż. Życzymy wszystkim udanych i zdrowych wakacji.


 Uczniowie klasy Ia i Ib
oraz
wychowawczynie I.Szałaj, D.Urynowicz
2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template