UDANYCH WAKACJI

Życzymy dobrego zdrowia i niczym niezmąconej radości, bezpiecznych podróży, słonecznej pogody i niezapomnianych wrażeń przeżytych posloneczkodczas wszystkich niezwykłych wakacyjnych przygód.

Życzymy, byśmy wszyscy mogli spotkać się we wrześniu w szkole zdrowi, szczęśliwi, wypoczęci i pełni zapału do pracy w kolejnym roku szkolnym.

Dyrekcja, Rada Pedagogiczna i Pracownicy

Zakończenie roku

Nadszedł długo wyczekiwany moment dla wszystkich uczniów. Zakończył się kolejny rok szkolny. Dla niektórych był on trudny, dla innych pełen wyzwań i sukcesów, nowych doświadczeń. Po raz ostatni w tym roku szkolnym dyrekcja, nauczyciele i uczniowie spotykali się w pełnym składzie, aby uroczyście zakończyć miniony rok oraz nagrodzić tych uczniów, którzy przez dziesięć miesięcy ciężkiej pracy zasłużyli na wyróżnienie.
Pani dyrektor życzyła uczniom i ich rodzicom radosnych, pełnych przygód, ale także bezpiecznych wakacji. Następnie pani dyrektor dokonała podsumowania roku szkolnego. Dowiedzieliśmy się, jak poszczególne klasy wypadły w nauce, którzy uczniowie z poszczególnych klas okazali się najlepsi i otrzymali świadectwa z paskiem. Podziękowania również zostały złożone rodzicom, którzy aktywnie działali na rzecz szkoły.
Druga część uroczystości to trudny i wzruszający moment. Nauczyciele, pracownicy szkoły, rodzice i goście z gminy Supraśl złożyli gorące podziękowanie naszej Pani dyrektor Elżbiecie Łyszkiewicz, kończącej pracę na stanowisku dyrektora, za ogrom pracy i serca jakie włożyła w prowadzenie i rozwijanie szkoły w Sobolewie.

Spotkanie autorskie w Szkole Podstawowej w Sobolewie

14 czerwca odbyło się w naszej szkole spotkanie autorskie z Panią Jolantą Reisch- Klose- dziennikarką prasową i radiową, autorką książek dla dzieci i dorosłych, laureatką ogólnopolskich nagród branżowych, tłumaczką z j. angielskiego, założycielką i wykładowczynią Alternatywnej Szkoły Dziennikarstwa i Literatury, długoletnią redaktorką Polskiego Radia Opole.
W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas 0 – IV. Autorka poruszyła temat, dlaczego warto czytać książki. Opowiedziała o tym, ile osób jest zaangażowanych w proces  powstania danej publikacji. Zwierzyła się z tego, co ją inspirowało do twórczości pisarskiej.
Spotkanie uświadomiło dzieciom, że książka jest jak lekarstwo. Potrafi uleczyć smutek, zabić nudę , dostarcza wielu emocji.
Był też czas na zadawanie pytań. Dzieci miały okazję zobaczyć książki tej autorki, takie jak: ,,Dlaczego Jan Paweł II lubił wtorki? Rozmowy w ogrodzie”, "Franciszek, papież tysiąca uśmiechów" czy  "Konie – suita na cztery kopyta".
Spotkanie zorganizowano dzięki współpracy Książnicy Podlaskiej w Białymstoku, Filii Biblioteki Publicznej w Sobolewie i Szkoły Podstawowej w Sobolewie.

Ewa Jaskułowska

Klasy drugie w Białowieży

4 czerwca klasy II a, II b oraz II c wybrały się na wycieczkę do Białowieży. Droga do Puszczy Białowieskiej nie była zbyt długa, ale bardzo przyjemna i malownicza. Puszczańskie lasy przywitały nas zielenią i pięknym słońcem. Pani przewodnik przekazała nam wiele ciekawych informacji na temat roślin i zwierząt zamieszkujących białowieskie tereny. Wspaniałe powietrze uprzyjemniło wszystkim zwiedzanie Parku Dzikich Zwierząt, a wizyta w muzeum pozwoliła najbardziej zaciekawionym przyrodą dowiedzieć jeszcze więcej na temat fauny i flory Puszczy Białowieskiej. Widoki z wieży były miłym zaskoczeniem dla wszystkich, choć imponująca wysokość dla niektórych była dość dużym wyzwaniem. Zabawa na przyrodniczym placu zabaw połączona była z poznaniem tropów dzikich zwierząt. W nagrodę zjedliśmy pyszne lody. Wszyscy przywieźli ze sobą do domu oprócz pamiątek wspaniałe wspomnienia.

Monika Litwin,  Marta Kondzior, Barbara Zadykowicz

Wycieczka klas piątych

Dnia 21 maja odbyła się 2-dniowa wycieczka klas piątych.
Pierwszym etapem wycieczki był Park Dzikich Zwierząt w Kadzidłowie.
Kompleks rozciąga się na terenie kilkudziesięciu hektarów, można się po nim poruszać jedynie z przewodnikiem, który przybliża nam zwyczaje poszczególnych gatunków. Z dużą częścią zwierząt mogliśmy być razem na wybiegu, uczestniczyć w karmieniu, a nawet pogłaskać je. Wiele z nich należy już niestety do gatunków zagrożonych wyginięciem, jak wilk, puchacz, cietrzew, głuszec, jarząbek czy kurak leśny. Spotkaliśmy również żubry, jelenie, koniki polskie, łosie oraz bardziej egzotyczne zwierzęta. Odwiedzając  park mogliśmy więc na własne oczy zobaczyć, jak ważna jest ochrona dzikiej przyrody.

Czytaj więcej: Wycieczka klas piątych