poczta   bip

Życzenia z okazji Świąt Wielkanocnych

koszyk wielkanocny gif   Drodzy Rodzice i Uczniowie!

Mimo trudnej sytuacji związanej z akcją protestacyjną
w szkołach w całej Polsce
chcemy wyrazić naszą troskę
i życzliwe myśli o Was.
Dziękujemy za wyrazy wsparcia,
cierpliwość i wyrozumiałość.

Życzymy zdrowych,
pogodnych Świąt Wielkanocnych,
pełnych wiary, nadziei i miłości.
Radosnego, wiosennego nastroju,
serdecznych spotkań w gronie rodziny
i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja.
Czekamy na szkołę pełną uczniowskiego gwaru
i klasy wypełnione dziećmi.

Dyrekcja, nauczyciele i pracownicy szkoły

Finał szkolnej akcji ,,100 życzeń dla kochanej Ojczyzny”

Informujemy, że nasze życzenia dla Ojczyzny zamieściliśmy w Księdze pamiątkowej utrwalającej wydarzenia, w których brała udział cała społeczność szkolna z okazji obchodów 100. rocznicy odzyskania niepodległości. 11 kwietnia otrzymaliśmy z Kancelarii Prezydenta RP list z podziękowaniem za godne uczczenie rocznicy oraz wpis Pana Prezydenta Andrzeja Dudy do Księgi upamiętniającej to wydarzenie.

Organizatorzy akcji raz jeszcze dziękują całej społeczności szkolnej za zaangażowanie w podjęte działania , bo dzięki temu ta Księga mogła powstać.

Osoby zainteresowane mogą obejrzeć ją w bibliotece szkolnej. Mamy nadzieję, że będzie ona ważnym elementem tradycji naszej szkoły. Pragniemy zostawić ją dla potomnych, którzy kolejny taki jubileusz przeżywać będą za 100 lat.

Autorki Księgi
Ewa Jaskułowska i Anna Zabielska

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego

Obchody Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego w naszej szkole zostały podzielone  na kilka etapów. Na początku został przeprowadzony konkurs ortograficzny. Wyłoniliśmy Mistrza Ortografii na każdym etapie edukacyjnym  w klasach 4-8 i 3 gimnazjum. W ramach obchodów przygotowana została krzyżówka z hasłem Język Ojczysty , którą rozwiązywali wszyscy uczniowie naszej szkoły.
Na głównym holu zaprezentowana została wystawa plastyczna prac uczniów  celem , której było zachęcenie do czytania lektur szkolnych.  Wystawa nosiła tytuł Czytasz – rozwijasz język. Podczas przerw można było rozwiązywać zagadki językowe, wypowiadać łamańce językowe i wziąć udział w wielu grach i zabawach związanych z językiem ojczystym. Jedna z uczennic klasy 4c wcieliła się w postać Mowy Ojczystej  i wyglądała jak dostojna królowa. Prowadziła ona orszak  składający się  z uczniów, którzy prezentowali najpiękniejsze przysłowia polskie.
Było wesoło, hucznie i przede wszystkim poprawnie językowo.

Nauczyciele poloniści: E.Jaskułowska, A. Wyszyńska i J.Gromacka

Klasowy pokaz talentów

14 marca w klasie II c odbyło się spotkanie klasowe, podczas którego wszyscy uczniowie zaprezentowali rodzicom swoje talenty wokalne, taneczne, recytatorskie, plastyczne, a także wyjątkowe umiejętności  gry w ping-ponga, sterowania dronem, robotem z klocków Lego, czy układania puzzli przestrzennych.  Rodzice mogli podziwiać także zbiory kolekcjonerskie oraz posłuchać opowieści na temat historii  wybranych legendarnych i nowoczesnych aut. Wszystkie talenty zostały nagrodzone gromkimi brawami, uśmiechami rodziców, podziwem koleżanek i kolegów oraz słodkim poczęstunkiem. I chociaż wszyscy byli zmęczeni po ciężkim dniu, wspólnie spędzony czas dodał sił i „skrzydeł” nie tylko dzieciom, ale także dumnym rodzicom. Wiemy już, że każde dziecko ma w sobie ukryty talent i wielkie serce.  Mamy nadzieje, że kiedyś, za kilka lat, wszystkie te zdolności rozwiną się i przyniosą radość również innym.

Powodzenia II c !!!

Wychowawczyni, Monika Litwin

Klasy III a i III b na uniwerstecie

28 lutego klasa III a i III b SP wyjechały na Uniwersytet Pedagogiki i Psychologii w Białymstoku na lekcję multimedialną Poznajemy świat reklamy.  Dzieci uczestniczyły w rozmowie na temat: komu służy reklama, po co tworzone są reklamy, jaką rolę pełni reklama w obecnym świecie. Brały udział w tworzeniu nowej reklamy. Po lekcji uczniowie obejrzeli film pt. Dog Bono o przyjaźni i dążeniu do spełniania swoich marzeń.

Wych. I.Szałaj
D.Urynowicz