logotypelogotype2

2018/2019

Bieg „ Droga do Wolności”

 W sobotę 11 maja 2019r. w Białymstoku odbyła się czwarta edycja biegu pod hasłem „Droga do Wolności”, którego celem jest przede wszystkim upamiętnienie osoby księdza Stanisława Suchowolca. Organizatorem  wydarzenia był Klub Więzionych, Represjonowanych i Internowanych w Białymstoku, z którym nasza szkoła nawiązała pół roku temu współpracę.
Wtedy uczniowie i rodzice zorganizowali zbiórkę żywności, biorąc udział w ogólnopolskiej akcji pod hasłem „Paczka dla Bohatera”. W ramach tej współpracy otrzymaliśmy zaproszenie do uczestnictwa w tym biegu. Dzieci i młodzieży nie trzeba było długo namawiać. Z ogromną chęcią uczniowie naszej szkoły po raz pierwszy wzięli udział w tym maratonie. Uczestnicy wyruszyli sprzed kościoła Niepokalanego Serca Maryi w Dojlidach. Do pokonania mieli 4 kilometrową trasę.
W samym wydarzeniu uczestniczyło ponad 200 osób w różnym wieku. Trasę biegu można było przebiec, przejść spacerkiem, przejechać na rolkach albo rowerze. Wśród naszych uczniów przeważali głównie rowerzyści i rolkarze. Mogliśmy liczyć również na wsparcie rodziców naszych uczniów, którzy uczestniczyli bardzo licznie w tym biegu, wspierając swoje dzieci. Za co bardzo serdecznie im dziękujemy.
Celem biegu było przekazanie młodym pokoleniom wiedzy o tych, którzy walczyli o wolną Polskę i potrafili przeciwstawić się złemu systemowi władzy i wybrać prawdę.
Biegowi towarzyszył Festyn Rodzinny i koncerty.

Joanna Gromacka
nauczyciel j.polskiego
2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template