logotypelogotype2

2019/2020

Tydzień Języka Ojczystego w naszej szkole

W ramach obchodów Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego, przez cały tydzień odbywały się w naszej szkole różne inicjatywy: wystawa plakatów promujących język polski, konkursy klasowe z poprawności językowej, stoisko z zabawami „dla każdego coś z polskiego”, frazeologizmy i łamańce językowe oraz happening przygotowany przez uczniów z klasy V d propagujący kulturę języka. Podsumowanie obchodów w Dniu Języka Ojczystego, czyli 21 lutego.
 
Nauczyciele poloniści

Kiermasz na rzecz podopiecznych Fundacji „Pomóż Im”

     serducha     Dziękujemy za wspólne działanie

na rzecz podopiecznych

Fundacji „Pomóż Im”

 

Wspólnie uzbieraliśmy 1 674 zł 46 gr

14 lutego już kolejny raz świetlica szkolna zorganizowała ciasteczkowo-serduszkową akcję na cel charytatywny.

Włączyła się do niej niemal cała społeczność szkolna: uczniowie, rodzice, dziadkowie, nauczyciele i pracownicy szkoły. Kto mógł, upiekł walentynkowe ciasteczka w domu. Uczniowie piekli też podczas zajęć świetlicowych, inni włączali się do akcji kupując słodką niespodziankę i w ten sposób uzbieraliśmy tak dużą kwotę!

Kiermasz poprowadziły uczennice z kl. VI i IV: Amelia Wyszyńska i Michalina Rynkiewicz oraz Alicja Pyrko i Zofia Kołoszko.

To kolejny dowód na to, że w jedności siła!

Wspólnie mogliśmy pomóc nieuleczalnie chorym Dzieciom i ich Rodzinom, dla których liczy się każdy dzień.

  

Wychowawcy świetlicy szkolnej

fundacja pomoz im „Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest; nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się
z innymi.” 

 

Jan Paweł II

Tłusty czwartek

 sko

           Tłusty czwartek z

 

Podczas tegorocznego Tłustego Czwartku, dnia 20.02.2020 odbył się Ostatkowy Kiermasz Słodkości. Pieniądze ze sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność SU oraz SKO. Dziękujemy Wszystkim za wsparcie przy upieczeniu smakołyków. Serdecznie zapraszamy na kolejne kiermasze.

 

Opiekunowie SU & SKO

Konkurs

bezpieczne dzieci w sieci

Innowacja pedagogiczna w klasie 0a- "Kraina twórczego badacza"

Od lutego do końca roku szkolnego dzieci z grupy 0a będą brały udział w zajęciach w ramach innowacji pedagogicznej "Kraina twórczego badacza". Podczas cotygodniowych spotkań będą poznawały świat poprzez eksperymentowanie, badanie, odkrywanie. Uczniowie poznali już właściwości powietrza oraz dowiedzieli się jak zrobić sztuczny śnieg, który sprawił im wiele radości :)

Dorota Łapińska

2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template