2020/2021

Ogólnopolski Konkurs Recytatorski „Prawda o Sybirze”

Z wielką przyjemnością informujemy, że uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim „Prawda o Sybirze” organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 16 im. Tadeusza Kościuszki w Białymstoku. Konkurs miał na celu m.in. rozwijanie zainteresowania poezją Sybiraków, w której ukazany jest ciężki los zesłańców. Wśród zwycięzców znalazło się dwoje uczniów naszej szkoły.

Jakub Zalewski (kl. VI a) zdobył III miejsce, a Natalia Ausztol (kl. VIII b) otrzymała wyróżnienie.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Wyniki konkursu wielkanocnego z j.niemieckiego

Wyniki konkursu jezyk niemiecki

Pomoc Fundacji Kotkowo

18 marca dzieci z klas I- III przywitały w świetlicy przedstawicielki z Fundacji Kotkowo, które przywiozły ze sobą przemiłego, choć nieco wystraszonego czworonoga o imieniu Mania:)
Panie opowiedziały o życiu kotów, a dzieci z ciekawością wysłuchały kocich historii oraz zadawały pytania dotyczące tych miłych zwierzaków.
Zwycięzcy konkursu "Kocia poezja" wystąpili przed całą zgromadzoną publicznością. Po pięknej recytacji wierszy, odbyło się uroczyste wręczenie nagród. Cóż to były za emocje!
Uczestnicy spotkania otrzymali słodką niespodziankę oraz nalepki i kalendarzyki z logo fundacji.
W związku z tym, że w naszej szkole została przeprowadzona akcja zbierania karmy dla bezdomnych kociaków, przekazaliśmy Fundacji "Kotkowo" karmę przyniesioną przez uczniów naszej szkoły.
Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do naszej akcji pomocy bezdomnym kotkom.

pozdrawiamy serdecznie!
Nauczyciele świetlicy szkolnej :)

Wesołych Świąt

gify koszyk wielkanocnyZdrowych, pogodnych

Świąt Wielkanocnych,

pełnych wiary, nadziei i miłości.

Radosnego, wiosennego nastroju,

serdecznych spotkań w gronie rodziny

i wśród przyjaciół oraz wesołego Alleluja

życzą Dyrekcja,