2020/2021

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021

25 czerwca uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobolewie zakończyli rok szkolny. Po trudach nauki nadszedł czas zasłużonego odpoczynku.
Uczniowie klas 1-7 spotkali się po raz ostatni przed wakacjami z wychowawcami, by odebrać świadectwa i życzyć sobie udanego odpoczynku.
Dzień wcześniej ósmoklasiści pożegnali na zawsze mury naszej szkoły. Były przemówienia, część artystyczna, sporo śmiechu i morze łez. Naszym absolwentom życzymy powodzenia na dalszej ścieżce edukacji.
Wszystkim uczniom, rodzicom i nauczycielom życzymy zdrowych i bezpiecznych wakacji.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji filmowej z zakończenia roku

w Szkole Podstawowej w Sobolewie

Powitanie lata w klasie 0B

W poniedziałek, 21 czerwca, z okazji pierwszego dnia lata, klasa 0 B po raz ostatni spotkała się z psami w ramach innowacji pedagogicznej „Edukacja na cztery łapy”. Tym razem dodatkowym gościem była 9-miesięczna suczka Hestia, która doskonale czuła się w towarzystwie sześciolatków. Uczniowie wysłuchali opowieści o zawodach i wystawach psów, obejrzeli nagrody, a także mieli okazję spróbowania zaprezentowania psa, co okazało się dość trudnym zadaniem.
To nie był koniec atrakcji. Dzieci miały przyjemność gościć dziadka Zuzi Łaszczewskiej, którego pasją jest hodowla pszczół.
Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o życiu tych owadów. Poznały zwyczaje, zadania i hierarchię w pszczelej rodzinie. Obejrzały z bliska ramy i plastry miodu, podkurzacz, specjalny grzebień do prac w ulu. Dotykały i wąchały pszczele świece. Zuzia zaprezentowała na sobie strój pszczelarza. Na koniec każdy mógł skosztować pszczelego pyłku, pierzgi i miodu.
Spotkanie było bardzo udane, wszyscy byli bardzo zadowoleni, a dziadek- szczęśliwy, że mógł podzielić się swoją pasją z innymi.

Beata Wójcik
Anna Zabielska

Wycieczka integracyjna klas siódmych

Trudny rok nauki prawie za nami, oceny już wystawione. Czas na nadrobienie zaległości w kontaktach społecznych.
Dnia 17 czerwca klasy siódme wybrały się do gospodarstwa agroturystycznego. Drogę pokonaliśmy pieszo. Na miejscu przygotowane było ognisko z kiełbaskami.
Gospodyni zapewniła nam mnóstwo atrakcji. Najpierw oprowadziła uczestników po części, gdzie mieszkają zwierzęta. Opowiadała o tym jak żyją, skąd pochodzą i czym się odżywiają. Można było dotknąć i pogłaskać kozy, owce i domowe ptactwo, a nawet spróbować swoich sił w dojeniu :).
Największym zainteresowaniem okazało się robienie ekologicznych mydełek. Do wyboru było mnóstwo wzorów, zapachów i kolorów. Każdy dostał swoje mydełko do domu. Wróciliśmy zadowoleni i szczęśliwi. Takie wycieczki pozostają na długo w pamięci.

uczniowie klas 7a, 7b i 7c
wraz z wychowawczyniami
H.Bach-Mróz
K. Drozdowską
A. Zabielską

Przyłącz się do "zakręconej akcji"

Żyjemy w społeczeństwie, które codziennie wyrzuca setki tysięcy zużytych opakowań. Plastikowe butelki, kubeczki, woreczki, a przede wszystkim zakrętki mogą zamienić się w całkiem realne pieniądze. Dzięki inicjatywie i zaangażowaniu Pani Dyrektor Urszuli Klimczuk–Piontkowskiej i Rady Rodziców działającej przy Szkole Podstawowej im. Elizy Orzeszkowej w Sobolewie uczniowie i ich Rodziny mogą przyłączyć się do "zakręconej akcji" zbierania nakrętek dla Emilki wspierając ją aktywnie w rehabilitacji. Dobro wraca!!! Zamiast wyrzucać nakrętki do kosza, aby te zanieczyszczały środowisko, wrzuć je do naszego pojemnika

nakretki

Świetlicowy Konkurs Talentów i Niezwykłych Umiejętności

02 czerwca z okazji Dnia Dziecka, na boisku szkolnym odbył się Świetlicowy Konkurs Talentów i Niezwykłych Umiejętności.

Przed publicznością wystąpiły trzydzieści dwie osoby prezentując swoje talenty i czasami bardzo oryginalne umiejętności:
śpiew, recytację wiersza, jazdę na hulajnodze połączoną z licznymi trikami, jazdę na rolkach, balet, karate, taniec, elementy akrobatyki, skoki na skakance, kręcenie hula – hop, znajomość ciekawostek z historii, modelowanie balonów, triki z piłką nożną, język migowy, umiejętność poruszania uszami, umiejętność ładnego rysowania, grę na keyboardzie i gitarze.

W roli jury wystąpili uczniowie z klas szóstych:
Paweł, Amelia i Antonina, którzy bardzo uważnie przyglądali się wszystkim prezentacjom, nie szczędzili też wobec uczestników konkursu głośnych pochwał. To do nich należało najtrudniejsze zadanie związane z oceną występów. Po bardzo trudnej i burzliwej naradzie. Jury przyznało następujące miejsca:

I miejsce otrzymały - Martyna Pietkun i Julia Dawidziuk z kl. III d (prezentacja układu choreograficznego łączącego balet i karate),
II miejsce – Hania Rosiak z kl. II c (modelowanie balonów) i Łukasz Zapora z kl. III c ( gra na keyboardzie hymnu Unii Europejskiej),
III miejsce – Weronika Ostapczuk i Amelia Poduch z kl. III a (prezentacja umiejętności pięknego rysowania).

Wyróżnienie otrzymali:
Hubert Ostaszewski z kl. 0a, Martyna Popowska z kl. 0a, Michał Nurkowski z kl. III b, Gabriela Taudul z kl. I a, Zuzanna Penda z kl. III b, Mateusz Maciejuk z kl. II c i Elizia Leoniuk z kl. IV b.

Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy odwagi i pomysłowości przy prezentacji swoich talentów.
Życzymy byście się nie poddawali i wytrwale kontynuowali dalsze rozwijanie i poszukiwanie swoich pasji.

Nauczyciele świetlicy szkolnej

2021  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template