2021/2022

UDANYCH WAKACJI

wakacje

Dziękując za cały rok pełen wrażeń i sukcesów, życzymy wszystkim naszym uczniom słonecznych, bezpiecznych wakacji, udanego wypoczynku i wielu pięknych wspomnień.

Dyrekcja i nauczyciele

Pożegnanie ósmoklasistów

W czwartek 23 czerwca po raz ostatni spotkaliśmy się z uczniami klas ósmych podczas uroczystości rozdania świadectw. Naszych absolwentów pożegnał burmistrz Supraśla Pan Radosław Dobrowolski. Przemówienie wygłosiła również dyrektor szkoły Pani Urszula Klimczuk-Piontkowska. Wszyscy uczniowie odebrali uroczyście świadectwa z rąk Pani dyrektor.

Wielu wzruszeń dostarczyły podziękowania uczniów dla wszystkim nauczycieli oraz pracowników szkoły.
Na zakończenie klasy siódme obdarowały swoich starszych kolegów i koleżanki upominkami oraz rozbawiły krótką inscenizacją.
Na wszystkich czekał słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców naszych ósmoklasistów.

Dziękujemy za spędzone wspólnie lata.

Życzymy sukcesów w kolejnych etapach edukacji, jak również w życiu.

Helena Bach-Mróz
Katarzyna Drozdowska
Anna Zabielska

NPRC logo
Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Fundusze mogą zostać wykorzystane przede wszystkim na zakup książek będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami (w tym lektur), realizację działań promujących czytelnictwo, wzbogacenie wyposażenia biblioteki.
Wysokość wsparcia wynosi: 15000 zł (12 000 zł wkład MEN; 3000 zł - wkład własny organu prowadzącego czyli Gminy Supraśl).
Mamy nadzieję, że uda nam się znacznie poprawić księgozbiór naszej biblioteki, a przez to zwiększyć jej atrakcyjność.
Działania związane z realizacją programu będą prowadzone w szkole do końca grudnia 2022 r. Zapraszamy całą naszą szkolną społeczność do angażowania się w nie i korzystania z oferty biblioteki.

Nauczyciele bibliotekarze

Zapraszamy na Mszę Świętą w Miejscu Pamięci Narodowej w Grabówce

Nie możemy zapomnieć,że w pobliżu naszej szkoły znajduje się na Podlasiu-największe miejsce kaźni zbrodni hitlerowskich. W latach 1941-1943 zostało zamordowanych tam ok.16 tyś.osób.
Ucząc dzieci patriotyzmu prosimy o udział wraz z rodzicami we mszy ekumenicznej w niedzielę 19.06.22 o godz.13.
W związku z tym, że mija ponad 80 lat od tych tragicznych wydarzeń i odchodzą dzieci ofiar, a wnuki i prawnuki nie zawsze wiedzą, gdzie zginęli ich przodkowie starajmy się chociaż my pamiętać oraz przekazać tę wiedzę następnym pokoleniom!
Uroczystości upamiętniające od wielu lat organizowane są pod patronatem Burmistrza Gminy Supraśl i parafii katolickiej w Grabówce oraz prawosławnej w Zaściankach a także z udziałem przedstawicieli Instytutu Pamięci Narodowej i władz Miasta Białegostoku.
Ze względu na rangę Miejsca Pamięci Narodowej msze są transmitowane przez TYP Obiektyw.

pomnik

Cześć Pamięci Bohaterów!!!

Społeczność Szkolna SP Sobolewo

Dzień Dziecka ósmoklasistów

Uczniowie klas ósmych świętowali przedłużony Dzień Dziecka. Trwał on trzy dni. Spędzili go z dala od zgiełku miasta, w środku lasu. Brak zasięgu i dostępu do Internetu pozwoliły spędzić czas tylko z sobą, poznać się na nowo i na nowo polubić. Nie zabrakło wielu atrakcji. Były kąpiele w basenie, szalone skoki do wody, gry we frisbee i balony. Wieczorem wiele emocji i śmiechu dostarczały gry planszowe. Wizyta Straży Granicznej była dodatkową atrakcją wyjazdu. Pozwoliła lepiej poznać pracę funkcjonariuszy stojących na straży naszych granic. Podczas tych zajęć nie zabrakło również niespodzianek. Żartom i śmiechom nie było końca.
Wyjazd na długo pozostanie w pamięci uczniów, którzy za miesiąc na zawsze opuszczą mury naszej szkoły.

wychowawczynie klas 8a,8b,8c
Helena Bach-Mróz