logotypelogotype2

X URODZINY 101 GZ "PRZYJACIELE DALMATYŃCZYKÓW"

W sobotę uroczyście świętowaliśmy dziesiąte urodziny naszej 101 Gromady Zuchowej.  Była to wyjątkowa zbiórka. Oprócz dobrej zabawy (co można zauważyć na zdjęciach), jedliśmy różne czarno-białe słodkości i pyszny dalmatyńczykowy tort, który przygotowała mama naszego zucha -  Mikołaja.
Odwiedził nas  wyjątkowy gość dh Ola, która jest założycielką Naszej Gromady i była jej pierwszą drużynową.Uczestniczyliśmy też w wyjątkowym wydarzeniu. Nasze druhny otrzymały nowe zadania i ich mundury znacznie się odmieniły.
Druhna Monika została nową drużynową i otrzymała granatowy sznur. Natomiast swój zielony przekazała dh Alicji, która od dziś będzie pełniła rolę przybocznej, podobnie jak nasza  dh Agata. To nie koniec wydarzeń, które nastąpiły podczas sobotniej zbiórki.
Druhny: Alicja, dh Zuzia, dh Emilka i dh Weronika złożyły uroczyste przyrzeczenie i otrzymały harcerskie krzyże. Brawo!!!  

 Druhna Monika

Zanim pożegnamy się z zimą...

czas na wspomnienia

 28 zuchów ze 101 GZ „Przyjaciele Dalmatyńczyków” działającej przy SP im. E. Orzeszkowej w Sobolewie z łezką w oku wspomina minione zimowisko w Sokółce.
 Wyjazd odbył się w I tygodniu ferii. Już sam dojazd na miejsce był dla większości zuchów nie lada atrakcją, ponieważ pojechaliśmy pociągiem, a większość z nich nie podróżuje w ten sposób. Pamiętając, że zuch poznaje świat i uczy się wielu nowych umiejętności przez zabawę, podczas wypoczynku nie mogło zabraknąć bajkowej fabuły. Towarzyszyły nam dwie postacie z kreskówki „Fineasz i Ferb”. Każdego dnia uczestnicy zimowego wypoczynku wcielali się w wynalazców i wykonywali misję na dany dzień. Zajęć było wiele. Dużo radości sprawiły zuchom papetowe postacie wykonane ze skarpetek czy piżamowy apel. Innego dnia uczestnicy wypoczynku konstruowali roboty i wcielali się w role aktorów występując przed szerszą publicznością. Amatorzy tańca bawili się z zapałem podczas dyskoteki z muzyką z lat 90, projektując wcześniej stroje na tę wyjątkowa okazję. Przez z pozoru niewinne działania nasze zuchy uczyły się m. in.: samodzielności, współpracy, rozwijały sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Czas zimowego wyjazdu umożliwił naszym dzieciom nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. Ponieważ na wspólnych feriach spotkało się 100 zuchów z sześciu różnych środowisk: 3 BGZ „Słoneczne berety”, 16 BGZ „Kosmonauci”, 30 BGZ „Małe co nieco”, 40 BGZ „Stumilowy las”, 63 BGZ „Ferajna Mikiego” i Nasza 10 GZ „Przyjaciele Dalmatyńczyków”.
 Dzisiaj wspominamy ferie tuląc głowy do pamiątkowych poduszek z podobizną Fineasza i Ferba, i odliczamy czas do wakacji by wyruszyć w kolejną podróż po następne sprawności na mundur. A to już niebawem. Mogę jedynie zdradzić, że kadra naszej gromady, drużynowa Emilia z przybocznymi: Weroniką, Agatą i Szymonem tworzą kolejne plany na wakacyjny wyjazd.
 

pwd. dh Monika Mojsak (nauczycielka ze SP w Sobolewie)

Biwak zuchowy

15 - 17  LISTOPADA  NA BIWAKU ZUCHOWYM W TUROŚNI KOŚCIELNEJ
ZUCHY PRZENIOSŁY SIĘ DO EGIPSKIEGO ŚWIATA
 15 listopada 2019 roku rozpoczęliśmy naszą kolejną zuchową przygodę na biwaku w Turośni Kościelnej.
Po przyjeździe zuchy poznały miejsce zakwaterowania – szkołę oraz przygotowały samodzielnie swoje karimaty i śpiwory. Po kolacji wszyscy razem przenieśliśmy się do niesamowitego egipskiego świata. Pomogły nam w tym zadania, które musieliśmy wykonać podczas świeczkowiska.
 Cały trzydniowy pobyt odbywał się w tematyce starożytnego Egiptu. Wspólnie tworzyliśmy ten starożytny świat budując piramidy, tworząc opaski i bransoletki oraz ucząc się pisma hieroglificznego. Zuchy pomagały też, odnaleźć zaginioną Kleopatrę. Oczywiście poszukiwania zakończyły się sukcesem! Dużą atrakcją była dyskoteka w egipskich przebraniach. Niektóre zuchy zakupiły na tę okazję specjalne stroje. Jednak były też i takie dzieci, które wykazały się ogromną twórczością i stroje wykonały same. Był to m. in.  Dominik Kuc, który bandażując się upodobnił swoją postać do egipskiej mumii. Uśmiechom nie było końca! Dodatkowo, nasze nowe zuchy po złożeniu uroczystego zobowiązania otrzymały łaciate chusty.
 Ostatni dzień minął w mgnieniu oka. Po śniadaniu udaliśmy się na uroczysty apel i Mszę Świętą, a zaraz potem zajęliśmy się pakowaniem plecaków. Po godzinie 12:00 wyruszyliśmy w drogę powrotną na spotkanie z naszymi rodzicami. Już z wytęsknieniem wyglądamy kolejnego wyjazdu.
A to już nie długo! Przed nami zimowisko w Sokółce. Jako kadra możemy zagwarantować, że również podczas tej wyprawy nie zabraknie licznych niespodzianek.
 
dh Monika i dh Weronika

Siódme urodziny naszej gromady

Sto lat niech żyje nam ...”  urodziny zuchow

W tym roku dzień 28 października na długo pozostanie w pamięci zarówno zuchów jak i kadry! Właśnie w tym dniu obchodziliśmy siódme urodziny 101 Gromady Zuchowej,,Przyjaciele Dalmatyńczyków".

Czytaj więcej: Siódme urodziny naszej gromady

Biwak zuchowy

                    BIWAK ZUCHOWY W SP NR 9 W BIAŁYMSTOKU

Pierwsza, dłuższa wyprawa zuchowa i dwie noce spędzona na karimacie bez mamy i taty, to zdecydowanie test

DZIELNOŚCI PRAWDZIWEGO ZUCHA!!!

Taki test przeszło z nami 20 zuchów z naszej gromady.

            W dniach od 30.11 do 02.12.2018 r. byliśmy na biwaku wraz z dwoma innymi zaprzyjaźnionymi jednostkami: 30 BGZ oraz 63 BGZ. Zakwaterowano nas w Szkole Podstawowej nr 9 w Białymstoku. Tematem przewodnim naszego wyjazdu była sprawność czarodzieja. Przez cały czas próbowaliśmy także odkryć swoje super-moce, czyli nasze zdolności i talenty. Ci najodważniejsi wystąpili nawet w świetle reflektorów na prawdziwej scenie.  Na wyjeździe odwiedził nas wyjątkowy gość. Była to prawdziwa wróżka, której musieliśmy  pomóc odszukać różdżkę, którą zgubiła. Jak na zuchy przystało stanęliśmy na wysokości zadania i pomogliśmy naszej przyjaciółce.

Innym sukcesem, którym możemy się pochwalić, był najdłuższy łańcuch choinkowy wykonany z bibuły. Nasza grupowa współpraca przyniosła sukces. Ozdoba zrobiona przez nasze zuchy była dłuższa niż cały szkolny korytarz! A musicie nam uwierzyć, że ów korytarz do krótkich nie należy. Innymi wyjątkowymi wydarzeniami, których doświadczyły zuchy z naszej gromady były: wręczenie naszej „dalmatyńczykowej” chusty Dominice oraz zasłużone zdobycie znaczków zucha, które w sobotni wieczór otrzymało szesnastu nowych zuchów po przebytej próbie przygotowanej przez czarodzieja. Serdecznie wszystkim gratulujemy!

            W niedzielę, pełni wrażeń i emocji, wróciliśmy do domu z mocnym postanowieniem, by starać się przestrzegać prawa zucha i każdego dnia stawać się coraz lepszymi. Już teraz nie możemy się  doczekać kolejnego, zuchowego wyjazdu!   

                                                                   dh. Monika i dh. Emilka

2022  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template