logotypelogotype2

Zanim pożegnamy się z zimą...

czas na wspomnienia

 28 zuchów ze 101 GZ „Przyjaciele Dalmatyńczyków” działającej przy SP im. E. Orzeszkowej w Sobolewie z łezką w oku wspomina minione zimowisko w Sokółce.
 Wyjazd odbył się w I tygodniu ferii. Już sam dojazd na miejsce był dla większości zuchów nie lada atrakcją, ponieważ pojechaliśmy pociągiem, a większość z nich nie podróżuje w ten sposób. Pamiętając, że zuch poznaje świat i uczy się wielu nowych umiejętności przez zabawę, podczas wypoczynku nie mogło zabraknąć bajkowej fabuły. Towarzyszyły nam dwie postacie z kreskówki „Fineasz i Ferb”. Każdego dnia uczestnicy zimowego wypoczynku wcielali się w wynalazców i wykonywali misję na dany dzień. Zajęć było wiele. Dużo radości sprawiły zuchom papetowe postacie wykonane ze skarpetek czy piżamowy apel. Innego dnia uczestnicy wypoczynku konstruowali roboty i wcielali się w role aktorów występując przed szerszą publicznością. Amatorzy tańca bawili się z zapałem podczas dyskoteki z muzyką z lat 90, projektując wcześniej stroje na tę wyjątkowa okazję. Przez z pozoru niewinne działania nasze zuchy uczyły się m. in.: samodzielności, współpracy, rozwijały sprawność fizyczną i koordynację ruchową. Czas zimowego wyjazdu umożliwił naszym dzieciom nawiązanie nowych znajomości i przyjaźni. Ponieważ na wspólnych feriach spotkało się 100 zuchów z sześciu różnych środowisk: 3 BGZ „Słoneczne berety”, 16 BGZ „Kosmonauci”, 30 BGZ „Małe co nieco”, 40 BGZ „Stumilowy las”, 63 BGZ „Ferajna Mikiego” i Nasza 10 GZ „Przyjaciele Dalmatyńczyków”.
 Dzisiaj wspominamy ferie tuląc głowy do pamiątkowych poduszek z podobizną Fineasza i Ferba, i odliczamy czas do wakacji by wyruszyć w kolejną podróż po następne sprawności na mundur. A to już niebawem. Mogę jedynie zdradzić, że kadra naszej gromady, drużynowa Emilia z przybocznymi: Weroniką, Agatą i Szymonem tworzą kolejne plany na wakacyjny wyjazd.
 

pwd. dh Monika Mojsak (nauczycielka ze SP w Sobolewie)
2020  Strona Szkoły Sobolewo  globbers joomla template