W poniedziałek 12.12.2022 r. odbyły się Ogólnopolskie Finały Szkolnej Ligii Rugby Tag w Warszawie. Województwo podlaskie reprezentowały drużyny w trzech kategoriach wiekowych wyłonionych z Finałów województwa podlaskiego. W kategorii klas czwartych i piątych do finałów awansowała Szkoła Podstawowa nr 47 z Białegostoku, a w kategorii klas szóstych zawodnicy Naszej szkoły. To nie był pierwszy udział Naszych zawodników, w ubiegłym sezonie 2021/2022 jesień – lato Ci sami zawodnicy zdobyli podwójny tytuł Mistrza Polski reprezentując Szkołę Podstawową w Sobolewie, wówczas w kategorii klas piątych. Świetnie przygotowani i z ogromnym bagażem doświadczeń dokonali czegoś niesamowitego i po raz trzeci zdobyli Tytuł Mistrza Polski w kategorii klas szóstych, pokonując pozostałych rywali z znaczną ilością punktów.
Wielkie brawa zawodnikom i ich trenerkom Paniom: Monice Puczyńskiej i Małgorzacie Osipiuk za ogromną pracę, serce i wytrwałość w dążeniu do celu.

 O to nasi potrójni Mistrzowie Polski:

Adam Okułowicz – kapitan
Szymon Siekanowski
Kacper Guziak
Michał Roszkowski
Mateusz Cerkownik
Eliza Leoniuk
Daria Chilkiewicz
Gabriel Stalbowski
Fabian Koc
Ksawery Twarowski

Gratulujemy sukcesu!! Duma nas rozpiera i jeszcze jesteśmy w szoku!!
Reprezentanci z SP 47 również zajęli w swoich kategoriach I miejsca i tak o to tym sposobem, województwo podlaskie zdobywa wszystkie I miejsca! I jak to mówi nasz Oficer regionalny i trener klubowy Rugby Białystok Pan Artur Sulima „ Jest moc!”

Trenerki
Monika Puczyńska i Małgorzata Osipiuk