28 października gościliśmy w naszej szkole Pana Piotra Kordyasza, autora książek „Lolek. Opowiadania o dzieciństwie Karola Wojtyły”, „Stefek. Opowiadania o dzieciństwie Stefana Kardynała Wyszyńskiego Prymasa Polski”, „Święty Mikołaj z Myry” oraz „Zagadka Stradivariusa”. Wszyscy z zainteresowaniem wysłuchali ciekawych historii o św. Mikołaju, Stefanie Wyszyńskim i Karolu Wojtyle. Pan Piotr zaprezentował fotografie oraz ich przedmioty osobiste (np. pucharek do lodów Jana Pawła II, piuskę Prymasa Polski). Uczniowie mieli możliwość zadawania pytań dotyczących zarówno głównych bohaterów książek jak i życia samego autora. Na koniec spotkania uczniowie mogli otrzymać autograf od pisarza. W podziękowaniu za spotkanie i poświęcony czas, Pan Piotr Kordyasz otrzymał piękną pocztówkę, za której wykonanie serdecznie dziękujemy Pani Asi Czarnieckiej (Papierowa Pasja Asi) oraz książki autorstwa Moniki Litwin.