W poniedziałek, 21 czerwca, z okazji pierwszego dnia lata, klasa 0 B po raz ostatni spotkała się z psami w ramach innowacji pedagogicznej „Edukacja na cztery łapy”. Tym razem dodatkowym gościem była 9-miesięczna suczka Hestia, która doskonale czuła się w towarzystwie sześciolatków. Uczniowie wysłuchali opowieści o zawodach i wystawach psów, obejrzeli nagrody, a także mieli okazję spróbowania zaprezentowania psa, co okazało się dość trudnym zadaniem.
To nie był koniec atrakcji. Dzieci miały przyjemność gościć dziadka Zuzi Łaszczewskiej, którego pasją jest hodowla pszczół.
Dowiedziały się wielu ciekawych informacji o życiu tych owadów. Poznały zwyczaje, zadania i hierarchię w pszczelej rodzinie. Obejrzały z bliska ramy i plastry miodu, podkurzacz, specjalny grzebień do prac w ulu. Dotykały i wąchały pszczele świece. Zuzia zaprezentowała na sobie strój pszczelarza. Na koniec każdy mógł skosztować pszczelego pyłku, pierzgi i miodu.
Spotkanie było bardzo udane, wszyscy byli bardzo zadowoleni, a dziadek- szczęśliwy, że mógł podzielić się swoją pasją z innymi.


Beata Wójcik
Anna Zabielska