26 września świętujemy Europejski Dzień Języków.
Na lekcjach języka niemieckiego nie mogło zabraknąć quizów, konkursów i zadań, dzięki którym dowiedzieliśmy się, dlaczego ważna jest nauka języków obcych oraz zgłębiliśmy naszą wiedzę kulturoznawczą w zakresie państw niemieckojęzycznych. Piątoklasiści, którzy dopiero zaczynają swoją przygodę z językiem niemieckim ubrali się w barwach narodowych Niemiec. Wielką frajdę sprawiło im „dyktando biegane” (Laufdiktat), dzięki któremu nauczyli się nazywać państwa europejskie w języku niemieckim. Bardziej zaawansowani uczniowie dzielnie walczyli w konkursie wiedzy o krajach niemieckojęzycznych „1 z 10”. Trzeba przyznać, że ósmoklasiści po naszym szkolnym kursie języka niemieckiego mają już bardzo bogatą wiedzę kulturoznawczą. Zwycięzcą konkursu został Michał Drozdowski z 8c, drugie miejsce zajęła Aleksandra Dąbrowska z 8b, a trzecie Natalia Poczobut z 8c.

Wielkie gratulacje !!!

Jak widać, wspólne świętowanie EDJ to świetna okazja do nauki poprzez zabawę. Takie lekcje będziemy powtarzać częściej.

Marta Boguszewska-Nitkiewicz