Ma 8 lat i za sobą udany start na Mistrzostwach Świata w szachach. Ignacy Bukłaho, uczeń klasy 2C jest tegorocznym mistrzem Białegostoku, mistrzem województwa podlaskiego i vice mistrzem Polski w królewskiej grze.

W dniach 15-28 września 2022 reprezentował Polskę na Mistrzostwach Świata Juniorów w Batumi (Gruzja). Sam awans na imprezę był wyróżnieniem, a start cennym doświadczeniem.
Ignacy był początkowo rozstawiony z 64 numerem na 151 uczestników, systematycznie piął się jednak w górę, by w ostatniej rundzie zawalczyć o medal.
Zajął najwyższe (17) miejsce spośród Polaków w tej kategorii wiekowej. Rozegrał partie z zawodnikami z: Belgii, Anglii, Szkocji, Iranu, Zjednoczonych Emiratów Arabskich, Izraela, Francji, Łotwy, Mongolii, Kanady oraz Indii.
Jak sam mówi: to dopiero początek!


Wychowawczyni klasy 2C – Anna Pankiewicz