W ramach współpracy pomiędzy gminą Supraśl a Großenkneten dziesięcioro uczniów naszej szkoły wraz z panią Anną Zabielską uczestniczyło w dniach 17-24 maja 2006 roku w wyjeździe do Niemiec.
W czasie pobytu byliśmy gośćmi niemieckich rodzin, które przyjęły nas bardzo serdecznie. Cały pobyt obfitował w wiele różnorodnych atrakcji. Pierwszego dnia pobytu, po dwóch lekcjach spędzonych w szkole pojechaliśmy do ratusza, burmistrz gminy Großenkneten przygotował oficjalne powitanie, na którym byli obecni przedstawiacie lokalnej prasy. Szczególnie ważni poczuliśmy się, kiedy następnego dnia zobaczyliśmy nasze zdjęcia opublikowane w lokalnej gazecie. Wprost z ratusza pojechaliśmy do lasu wspinaczkowego. Z profesjonalnym zabezpieczeniem i pod czujnym okiem instruktorów przemieszczaliśmy się z drzewa na drzewo.
Następny dzień spędziliśmy w Bremie. Nasze kroki skierowaliśmy na Stare Miasto, gdzie znaleźliśmy pomnik muzykantów. Zgodnie z legendą każdy choć przez chwile potrzymał osiłka za nos i uszy, mając nadzieję, że spełnią się nasze trzy życzenia.
Niedzielę spędzaliśmy indywidualnie w rodzinach, które nas gościły, a i wtedy nie zabrakło nam atrakcji. Z kolei w poniedziałek wybraliśmy się na 7-kilometrowy spacer po dnie Morza Północnego podczas odpływu. Zbliżając się do wyspy widzieliśmy już napływającą wodę. Powrót na ląd musiał odbyć się już statkiem.
Ostatniego dnia pobytu rodzice, z nauczycielami niemieckimi przygotowali pożegnalny grill. W środę rano nadszedł czas pożegnania. Choć znaliśmy się krótko, trudno było nam opuścić niemieckich przyjaciół. Zabraliśmy z sobą wile miłych wspomnień. Jednak to nie atrakcje i wycieczki okazały się najważniejsze. Bezcenne są przyjaźnie, które powstały podczas naszego pobytu i które będziemy pielęgnować przez długi czas. Z niecierpliwością oczekujemy przyjazdu naszych niemieckich koleżanek i kolegów do Polski w przyszłym roku.