Biblioteka szkolna zaprasza do udziału w ogólnopolskim programie „Biblioteka dobre miejsce dla człowieka”. Jego celem jest m.in.: promocja czytania; aktywizacja bibliotek szkolnych; wsparcie pozytywnego wizerunku biblioteki szkolnej jako przyjaznego i bezpiecznego miejsca w szkole.

Przez cały rok będą się pojawiały różne zadania i konkursy, do których będziemy Was zapraszać. Oczywiście na aktywnych uczestników i zwycięzców będą czekać nagrody.

Zaczynamy już dzisiaj akcją „Klub Pożeraczy Książek”.

Zapraszamy do zabawy w Klub Pożeraczy Książek.

W trakcie jej trwania każdy uczestnik powinien przeczytać pięć książek i i zrealizować dwa wyzwania związane z czytaniem. W ten sposób zdobywa kolejne poziomy wtajemniczenia czytelniczego, a na koniec otrzymuje zaszczytne miano Pożeracza.

Każda osoba chętna do udziału w zabawie otrzyma specjalną kartę Klubu Pożeracza Książek. Na karcie znajduje się osiem pól. Większe pola oznaczają przeczytane (i zwrócone do biblioteki) książki z określonych kategorii, których opis znajduje się na odwrocie. Mniejsze pola to towarzyszące czytaniu wyzwania – informacje o nich otrzymacie w bibliotece szkolnej.

Po przeczytaniu kolejnej książki (i czasem zrealizowaniu wyzwania) czytelnik osiąga następny poziom wtajemniczenia.

Po oddaniu piątej książki uczestnik zdobywa tytuł Pożeracza Książek i otrzymuje dyplom oraz drobny upominek.

Wśród wszystkich Pożeraczy Książek rozlosujemy nagrody książkowe.

Nasza zabawa będzie trwać do 15 grudnia 2023. W tym czasie osoby chcące wziąć w niej udział zapraszamy do biblioteki po kartę Klubu Pożeracza Książek.

Do zabawy można dołączyć w każdej chwili w trakcie jej trwania (nie tylko pierwszego dnia).

Nauczyciele biblioteki