W związku z uchwaleniem roku 2023 rokiem Mikołaja Kopernika w grudniu została zorganizowana akcja Nieziemski wszechświat wokół nas. Jej celem było poznanie życia i osiągnięć naszego sławnego astronoma, ciekawostek o wszechświecie, a także przeżycie fantastycznych przygód z bohaterami książek. Przez ten czas wspólnie tworzyliśmy nasz szkolny kosmiczny świat. Na sali kolumnowej przy bibliotece znajdowała się tablica, na której każdy mógł zamieścić swój kawałek kosmosu – pracę przedstawiającą planetę, gwiazdę, kometę, statki i rakiety kosmiczne, kosmonautów, itp. – wszystko, co podsunęła wyobraźnia. Można było również wypożyczyć książki o Mikołaju Koperniku, wszechświecie oraz przygodowe, które przeniosły czytelnika w świat kosmicznych przeżyć.

Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do naszej akcji!