Dzisiaj w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Matematyki oraz Dzień liczby PI.
Można jednak powiedzieć, że to święto trwało przez ostatni tydzień, podczas którego uczniowie przygotowali piękne, edukacyjne lapbooki, rebusy, zagadki i gry matematyczne.
W dniu dzisiejszym starsi oraz młodsi zmierzyli się z wieloma zabawami, konkursami, zadaniami.
Klasy pierwsze rozwiązywały zadania grając w matematyczne kółko-krzyżyk, układały z kubeczków, rozpoczęte rytmy oraz rzucały do celu. Klasy drugie zmierzyły się z kartami Grabowskiego. Klasy trzecie zaś wzięły udział w grze zespołowej pod hasłem O…Matmo!
Uczniowie klas starszych przygotowali dla młodszych kolegów matematycznego Kahoota, koszyk zadań oraz różne karty pracy. Każdy uczeń naszej szkoły na długich przerwach mógł się zmierzyć z wyzwaniem matematycznym. Swoich sił w zadaniach próbowali również pracownicy naszej szkoły. Na zwycięzców czekały słodkie upominki.
Uczniowie klas 4-8 na lekcjach matematyki rozwiązywali krzyżówki, zadania z kostką Somo, z klockami z wyobraźni przestrzennej, zagrali w gry matematyczne, oraz sami je tworzyli. Przypomnieli sobie czym jest liczba pi i jakie ma rozwinięcie.
Nie zabrakło emocji, rywalizacji ale także i współpracy. To uczniowie przejęli inicjatywę, to oni tworzyli ten dzień, który był bardzo udany.