20 maja 2026 r. w naszej szkole odbyła się konferencja pt. „Wdrażanie podstawy programowej zajęć praktyczno-technicznych w klasach IV–VI szkoły podstawowej”. Spotkanie zgromadziło nauczycieli oraz dyrektorów szkół podstawowych z Białegostoku oraz powiatu białostockiego.Spotkanie poprowadził zaproszony przez nas pan Witold Jakubek – współautor nowej podstawy programowej zajęć praktyczno-technicznych, ekspert z zakresu edukacji technicznej współpracujący z MEN, IBE oraz ośrodkami metodycznymi w całym kraju, szkoleniowiec, pasjonat, twórca projektów technicznych dla uczniów. Podczas spotkania przedstawił główne założenia i kierunki zmian w nowej podstawie programowej, a także omówił warunki jej skutecznej realizacji w codziennej praktyce szkolnej.Jako gospodarze mogliśmy podzielić się dobrą praktyką i zaprezentować mini pracownię techniczną, funkcjonującą w naszej szkole już od kilku lat. Nasi uczniowie na żywo opowiedzieli o działaniach podejmowanych podczas lekcji techniki z wykorzystaniem narzędzi i elektronarzędzi, a także o odkrywaniu swoich pasji i rozwijaniu zainteresowań. Zaprezentowali również projekty techniczne wykonane w trakcie zajęć.Dziękujemy wszystkim za uczestnictwo w konferencji i już dziś zapraszamy na kolejne wydarzenia. Monika Mojsak (nauczyciel techniki) {"slidestoshow":3,"slidestoscroll":1,"dots":"true","arrows":"true","autoplay":"true","autoplay_interval":3000,"speed":300,"loop":"true","lazyload":""} Nawigacja wpisu Ruch, śmiech zabawa, rodzina to super sprawa! WYNIKI KONKURSU OGÓLNOPOLSKIEGO „NIE, DZIĘKUJĘ – UŻYWEK NIE PRÓBUJĘ!” – edycja IV