NPRC

Z przyjemnością informujemy, że nasza Szkoła otrzymała wsparcie finansowe w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025. Fundusze z programu mogą zostać wykorzystane przede wszystkim na zakup książek, będących nowościami wydawniczymi i niebędących podręcznikami (w tym lektur), realizację działań promujących czytelnictwo, wzbogacenie wyposażenia biblioteki.
Wysokość wsparcia: 12000 – wkład MEN; 3000 – wkład własny urzędu prowadzącego czyli Gminy Supraśl.
Program był realizowany od maja do grudnia 2023 roku. Dzięki dofinansowaniu udało nam się znacznie poprawić ofertę naszej biblioteki szkolnej i zwiększyć jej atrakcyjność. Zakupiliśmy aż 563 książki – przygodowe, fantastyczne, detektywistyczne, poradniki, historyczne oraz lektury. Pojawiły się również pufy do siedzenia, wózek biblioteczny oraz nowe rozdzielacze alfabetyczne i działowe do zbiorów.

Wyzwania czytelnicze czas zacząć!

Startujemy 25 października!

Wyzwanie czytelnicze 1 – przeczytam książę w niebieskiej okładce!

Uczniowie klas 4-5:  przygotowują prace prezentujące wybraną książkę – odniesienie do jej tytułu i treści (np. zakładka do książki, zdjęcie, mini recenzja, ilustracja, memy, chmura tagów, list do bohatera, itp.) i umieszczają je w specjalnych pudełkach znajdujących się w ich salach,

-prace trzeba podpisać – imię, nazwisko, klasa oraz autor i tytuł wybranej książki, termin przynoszenia prac z wyzwania I – do 4 listopada

Uczniowie klas 6:

przygotowują prace przedstawiające wybraną książkę w formie cyfrowej i zamieszczają je w prezentacji PowerPoint (szczegóły up. Doroty Popławskiej),

– w prezentacji należy umieścić autora i tytuł wybranej książki oraz imię i nazwisko ucznia wykonującego pracę.

Wyzwanie czytelnicze 2 – czytamy książkę detektywistyczną!

7 listopada rozpoczynamy nasze kolejne wyzwanie! Jest one przeznaczone dla uczniów klas 4-6:

uczniowie klas 6:

Uczniowie klas 4-5:

– przygotowują prace prezentujące wybraną książkę i umieszczają je w specjalnych pudełkach znajdujących się w ich salach

– prace należy podpisać – imię, nazwisko, klasa oraz autor i tytuł wybranej książki

– termin przynoszenia prac z wyzwania 2 – do 21 listopada.

Miłego czytania!

Wyzwanie czytelnicze 3 – czytamy książkę fantastyczną!

Czas na nasze kolejne wyzwanie, które trwać będzie od 22 listopada do 5 grudnia.

W wyzwaniu biorą udział klasy 4-6:

Uczniowie klas 6 – przygotowują prace przedstawiające wybraną książkę w formie cyfrowej i zamieszczają je w prezentacji PowerPoint.

Uczniowie klas 4 i 5 – przygotowują prace o wybranej książce i umieszczają je w specjalnych pudełkach znajdujących się w ich salach (można przynieść je również do biblioteki).

Przypominamy, że prace należy podpisać: imię, nazwisko, klasa oraz autor i tytuł wybranej książki.

Wyzwanie czytelnicze 4 – czytamy książkę, w której występuje zwierzę!

Zapraszamy do udziału w naszym ostatnim czytelniczym wyzwaniu! Trwa ono do 19 grudnia. Przypominamy, że uczestniczą w nim klasy 4-6:

Uczniowie klas 4 i 5 – przygotowują prace o wybranej książce i umieszczają je w specjalnych pudełkach znajdujących się w ich salach lub przynoszą do biblioteki.

Prace należy podpisać: imię, nazwisko, klasa oraz autor i tytuł wybranej książki.

Projekt realizowany w związku z otrzymaniem dofinansowania z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

Przyjemnego czytania!