ZHP

Bo zuchy bo zuchy co tu dalej kryć, zuch
bo zuchy to zuchy dobrze zuchem być …!!!”

W Naszej Szkole w Sobolewie od października 2012 r., działa 101 Gromada Zuchowa o wdzięcznej nazwie „Przyjaciele Dalmatyńczyków”.
Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu i trwają 1,5h. Na zbiórkach uczymy się poprzez zabawę; czyli śpiewamy, tańczymy, gramy, poznajemy nowych ludzi i doświadczamy ciekawych przygód. Do gromady może należeć każde dziecko w wieku 6-10 lat.
Oprócz zbiórek, często organizujemy różne wyjścia, wycieczki, biwaki oraz imprezy z innymi gromadami czy drużynami. Jednym słowem – nie ma u nas czasu na nudę! Drużynową gromady jest dh Aleksandra Fuchs, przyboczną ds. programowych Urszula Grębowska, natomiast opiekunem pełniącym funkcję przybocznej z ramienia szkoły – nauczycielka dh Monika Mojsak.

zuchy

„Usiądź z nami w krąg
Dotknij silnych r
ąk
ędziesz marzył, śpiewał i rozlewał
cały serca
żar”

W naszej szkole w Sobolewie, działa  drużyna  harcerska, która obecnie przechodzi okres próbny.
Nasze spotkania odbywają się raz w tygodniu- w piątki o godzinie 15.30 i trwają 1,5 godziny. Zrzeszamy dzieci w wieku  11-15 lat. Na zbiórkach uczymy się metodyki harcerskiej, poznajemy  Prawo Harcerskie, którym każdy harcerz kieruje się w życiu, zdobywamy stopnie i sprawności i każdy z nas dąży do tego aby złożyć przyrzecznie i zdobyć krzyż harcerski… a ta droga wcale nie jest taka prosta.
Oprócz zbiórek organizujemy różne wyjścia, biwaki, obozy, zimowiska z innymi drużynami, a nawet z gromadami zuchowymi. Drużynową drużyny harcerskiej jest dh. Anna Jermak. Opiekunem drużyny z ramienia szkoły jest  Pani Anna Wyszyńska.