W sobotę 21 maja 2022r. odbyła się siódma edycja biegu „Droga ku Wolności” upamiętniająca księdza Stanisława Suchowolca, organizowana przez Klub Wiezionych, Represjonowanych i Internowanych w Białymstoku. Honorowym patronatem tych uroczystości kościelnych i sportowych był Wojewoda Podlaski oraz Instytutu Pamięci Narodowej w Białymstoku. Wśród licznych przedstawicieli władz samorządowych, delegacji Lasów Państwowych oraz harcerzy, obecni byli również nauczyciele historii i języka polskiego oraz uczniowie naszej szkoły, którzy po raz kolejny aktywnie uczestniczyli w tych uroczystościach i godnie reprezentowali społeczność szkloną. Bardzo licznie zgromadzeni w kościele brali udział we mszy, która rozpoczęła uroczystości, złożyli wiązankę pod pomnikiem księdza Stanisława Suchowolca i uczestniczyli w biegu, którego trasa przebiegała ścieżkami wzdłuż Parku Lubomirskich w Dojlidach. Pomimo niesprzyjającej pogody, deszczu i silnego wiatru to reprezentacja uczniów naszej szkoły była najliczniejsza. Szczególne podziękowania składamy też Rodzicom, ponieważ była to bardzo liczna grupa, która dzielnie dotrzymywała kroku swoim pociechom. Na zakończenie każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy medal i można było udać się na słodki poczęstunek i koncert pieśni patriotycznych.

Joanna Gromacka – nauczyciel języka polskiego
Małgorzata Pańkowska – nauczyciel historii
Jolanta Godun – nauczyciel historii i języka polskiego