Dnia 12.IX.2020r. dla uczczenia 100 rocznicy Bitwy Nadniemeńskiej uczniowie Szkoły Podstawowej w Sobolewie wraz ze swoimi rówieśnikami ze Szkoły Podstawowej w Supraślu po raz kolejny wzięli czynny udział w zorganizowanej przez Stowarzyszenie Historyczne im. Bohaterów Ziemi Sokólskiej VII Sztafecie Niepodległości. To właśnie poprzez bieg sztafetowy dzieci miały okazję propagować piękną postawę patriotyczną wśród młodego pokolenia. Kilkukilometrowe odcinki na trasie Szudziałowo – Kopna Góra uczniowie pokonywali biegnąc ubrani w narodowe barwy z flagami na ramieniu oddając hołd wszystkim tym, którzy przed laty przelewali krew za naszą Ojczyznę. Sam bieg był też potwierdzeniem tego, iż młodzież pamięta o swoich bohaterach i chętnie bierze udział w tego typu wydarzeniach.